Mesecevi cvorovi

Karma u horoskopu i kako utiče na stvarni život osobe.
Post Reply
Klo
Posts:4
Joined:Thu Jan 18, 2007 9:29 am
Location:Novi Sad
Mesecevi cvorovi

Post by Klo » Fri Mar 09, 2007 3:32 pm

Vidim da ova tema jos nije otvorena, a meni je vrlo aktuelna u poslednje vreme.

Kao prvo, puuuno pozdrava Dusku Savicu koji mi je nedostajao otkako ga nema u javnosti, pa me je otkrice ovog sajta bas obradovalo.

Simboliku juznog i severnog cvora, u karmickom smislu, pretpostavljam vecina zna (juzni - vezan za prosli zivot, severni - zadatak u ovom zivotu).
Negde sam procitala da u prvom delu zivota do izrazaja dolazi vise juzni cvor jer se po inerciji okrecemo 'starim' poznatim stvarima, a tek kasnije severni cvor kada osoba prepoznaje sta je njen zadatak u ovom zivotu.

E sad, meni je, u poslednje vreme, ravan severni/juzni cvor prilicno naglasena - Uran pravi konjukciju na severni cvor, a za koji dan mu se pridruzuje i tranzitni severni cvor, nakon cega se ubrzo tranzitni cvorovi vracaju na svoju natalnu poziciju. Sve se to desava u 12. kuci sto temu karme jos vise naglasava.
A pored toga, lunarna eklipsa koja se desila 3. marta bila je tacno na mom juznom cvoru.

Nadam se da sam bila dovoljno jasna, a pitanje je o cemu se ovde radi?

Image

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Odgovor

Post by AstroDul » Mon Mar 12, 2007 5:34 pm

Baš lepo što se sećate Noći sa astrologom. Međutim, što se tiče vašeg pitanja, ne mogu vam odgovoriti ništa konkretno, prosto, nisam navikao da horoskope tumačim samo na osnovu Mesečevih Čvorova. Možda biste mogli da preformulišete pitanje i da nam opišete da li ste nešto čudno i novo primetili od mesečeve eklipse do sada, u proteklih desetak dana. Možda neki čudni snovi (Uran u 12, nad Severnim M. čvorom), ili neki veliki problemi na poslu (eklipsa na J. Čvoru, u kući posla)!?

Ako možete, pošaljite i svoje natalne podatke, da mogu da napravim horoskop -- poslali ste sliku u to je OK, ali to mi ne daje dinamički uvid u tranzite, progresije i sl.

Klo
Posts:4
Joined:Thu Jan 18, 2007 9:29 am
Location:Novi Sad

Post by Klo » Tue Mar 13, 2007 1:47 pm

Mislim da je najjednostavnije da Vam dam podatke:
10. 02. 1970. Novi Sad, 08,50

Sto se tice snova, bilo ih je i to bas sa simbolikom podsvesti.
Inace mi je vrlo cudan period u poslednje vreme. Imam utisak da se kod mene nesto menja, bez moje volje i uticaja, a ja to samo nejasno osecam.
S obzirom da je u pitanju 12. kuca obracam se Vama za pomoc u tumacenju, ne bi li na taj nacin malo jasnije videla sta mi se desava i kakve promene mi u zivotu slede.

Na poslu je momentalno status quo, ali ocekujem uskoro konkretne promene (promena radnog mesta).
AstroDul wrote:...nisam navikao da horoskope tumačim samo na osnovu Mesečevih Čvorova.
Ja bih Vas molila da pri tumacenju uzmete u obzir i ostatak horoskopa, pogotovo sto mi i Neptun (vladar severnog cvora i umetnutog znaka u 12. kuci) pravi konjukciju na Sunce, Pluton sekstil na Veneru koja je na vrhu 12. kuce i Uran (od koga sam krenula a koji je vladar 12. kuce) konjukciju na severni cvor. Pri tom je natalno Venera u kvadratu sa Neptunom.
Kao sto vidite sve se vrti oko 12. kuce. Hm, mozda je tema trebala da glasi - 12. kuca.
Pored svega ovog tranzitni Saturn je na vrhu 6. kuce i pravi opoziciju na Sunce i Veneru, a kasnije ce konjukciju na juzni cvor.

Nadam se da nisam suvise zakomplikovala.

PS: Cast mi je i zadovoljstvo komunicirati sa Vama.

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Mesečevi čvorovi, tranziti Neptuna i još ponešto

Post by AstroDul » Fri Mar 16, 2007 7:20 am

Evo natalnog horoskopa za Klo:

Image

Ovih dana i nedelja ima puno tranzita na znakove Vodolije i Riba. Merkur je bio retrogradan i sada je direktan na 28 Vodolije, Sunce je na 25 Riba ali je pre dve nedelje prešlo preko tr Urana na 15 Riba, Mars je na 13 Vodolije a dok ovo pišem, čak je i Mesec u Vodoliji. Izostavio sam Neptuna na 20 Vodolije, ali to je samo zato što je to u ovoj natalnoj karti najjači dugotrajni aspekt na natalno Sunce, na 21 Vodolije. Inicijalna kapisla je bila Mesečeva eklipsa 3 marta 2007 na natalnom Južnom Mesečevom čvoru, ali ja bih pre rekao da je buđenju svesti kod vas doprinela konjunkcija Sunca i Urana, koja je još značajnija jer se odigrala na Severnom čvoru.

No, svi ti tranziti će proći i prošli su, a ostaje dugotrajni tr Neptuna preko natalnog Sunca. Biće završen tek decembra 2008 pa bi ga ozbiljno trebalo uzeti u obzir! Neptun preko Sunca će doneti širenje svesti po vertikali, tj. učiniće vas prijemčivim na "više oktave svesti" i energije koje nisu materijalnog porekla. To možete doživeti kao

snove prognostičkog karaktera,

napade religioznosti,

astralna putovanja (što se moće pretvoriti u astralne napade, s obzirom na vašeg natalnog Neptuna u osmoj kući),

kao izdajstvo prijatelja (pošto je Sunce u 11 kući),

celibat (pošto će Neptun prelaziti i preko natalne Venere do februara 2010,

naglo životno preusmeravanje na energetske načine lečenja kao što su homeopatija, cvetne kapi i sl.

itd.

Neptun donosi nematerijalne energije u materijalni svet i mnogi se toga plaše, pa ga blokiraju putem alkohola, droga, upadanjem u zavisnosti različih vrsta (zbog blizine Venere, to može i nezdrava ljubavna veza), pušenjem, uzimanjem sedativa i dr. U pozitivnom smislu, to bi bilo sretanje i pomaganje osobama sa takvim problemima, pošto je u 11 kući, može preko Interneta, formiranje kluba, društva, grupe za pomoć itd. Dobrotvorni tj. volonterski rad je sada takođe opcija.

Šta bi se moglo preporučiti? Imate Mars na samom kraju 12 kuće, u svom znaku. Iskoristite predstojeći tr Marsa preko Sunca i kroz 12 kuću, do 4 juna 2007. i počnite sa vežbanjem joge, Tai Či-a ili bilo koje druge vežbe koje mogu doneti razvoj duhovnosti kroz pokret. Pravilno vođene meditacije bi takođe mnogo pomogle. Razvoj duhovnosti kroz pokret, neka to bude vaš moto u sledećih nekoliko godina, a isto tako i vaša brana od preteških tranzita Urana i Neptuna kroz vašu 12 kuću. Ti tranziti će trajati još nekoliko decenija, pa morate napraviti sistem da se kroz svakodnevni život čistite od neprimerenih duhovnih energija koja će vama samo dolaziti, dolaziti i dolaziti u narednim godinama.

Moćićete da odahnete tek kad tr Neptun bude prešao preko natalnog Severnog M. čvora, a to je 2018. godina! Na izvestan način sve je to jako dobro, jer vas vodi ka ispunjenju smisla ove inkarnacije, odnosno, postizanju vrhunca života označenog kroz natalni Severni Mesečev Čvor.

Klo
Posts:4
Joined:Thu Jan 18, 2007 9:29 am
Location:Novi Sad

Post by Klo » Fri Mar 16, 2007 2:26 pm

Stvarno ste me ostavili bez teksta.
Razjasnili ste mi ono sto sam vec duze vreme nejasno osecala i slutila.
Inace, jesenas sam tri meseca isla na jogu (prvi put u zivotu), momentalno citam knjigu od Barbare En Brenan "Ruke koje lece", pre neki dan sam imala neobicno iskustvo 'sna' na javi itd. itd.

Da li mi mozete dati neke smernice u vezi sa smislom ove inkarnacije tj. znacenjem natalnog Severnog Mesečevog Čvora?

Hvala Vam.

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Smernice za dalje

Post by AstroDul » Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Severni Mesečev Čvor u Ribama i Južni u Devici, znače da treba osvestiti podsvesno, tj. kroz potpunu veru oživeti realnost. Razvijati intuiciju i pretvarati veru u materiju. Ne sme se otići u potpunu fantaziju da se ne biste razboleli i pretrpeli velika razočaranja.

Vladaoci Južnog i Severnog Čvora su u sekstilu, pa to celu karmu čini mekšom i prijemčivijom. Merkur u Jarcu u desetoj kući govori da će doći dan kada ćete se odreći položaja i slave radi poniranja u sebe i svoju podsvest. Važnije je pomoći konkretnoj osobi nego doživljavati slavu i publicitet kroz biznis. Merkur kao vladalac Južnog čvora govori o grešci koja je učinjena pre dva života, a sada se vidi kao poslovna ambicija -- u ovom životu vaš zadatak je da donesete ispravne odluke i da time poništite lošu karmu od pre!

======================

Ovo bi bila glavna linija tumačenja, a u vašem horoskopu još treba paziti i na Neptun u osmoj kući, što znači da biste mogli ili trebali pomagati ozbiljno bolesnim ljudima, ljudima kojima preti neka operacija i sl.

Takođe treba da naučite da se štitite od loših energija, ali to već nije ova tema već neka potpuno druga, i više je za lično izlaganje horoskopa nego za forum.

Klo
Posts:4
Joined:Thu Jan 18, 2007 9:29 am
Location:Novi Sad

Post by Klo » Tue Mar 20, 2007 9:51 am

Znala sam da cu od Vas dobiti konkretan odgovor, bez obzira na to koliko je tema neobicna. Za sve ovo ce mi trebati vremena da 'svarim'.

Hvala jos jednom.

Post Reply