Jedna verovatno karmička veza

Karma u horoskopu i kako utiče na stvarni život osobe.
Misha
Posts:19
Joined:Thu Jan 18, 2007 6:49 pm

Post by Misha » Sat Mar 03, 2007 8:35 pm

Evo mogao bih da dam podatke o jednoj vezi koja je verovatno karmička:

10.10.1986 - jutro 6:00, ž
Sofija, Bugarska (42°N 41" 23°E19")

Moj horoskop se nalazi u potpisu. Sliku treba uvećati na prirodnu veličinu (klik na sliku u fajrfoksu). Za svaki slučaj, podaci su: 24.01.1983, 16:00, Brežice, Slovenija (45°N 54", 15°E 36").

Veoma brzo zbližavanje (april 2006). Prijateljstvo, simpatija, ljubakanje, prebacivanje, neslaganje. Mentalno razdvajanje-nekomunikacija (od početka novembra 2006, sa pauzama u kojima se malo komuniciralo). Mržnja (kraj decembra 2006). Doživotna zakrvljenost (sredina februara 2007). Tako to beše.

G. Duško, zamolio bih Vas za kratak komentar ako je moguće. Iako je situacija između mene i navedene osobe jasna, jedan post mortem bi mogao da kaže nešto o stvarima koje se desiše iza scene. Iz perspektive karme, naravno, da bi bilo korisno svima koji se za istu tematiku interesuju.

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Post by Dijana » Sat Mar 03, 2007 9:26 pm

Ja opet o ovoj temi!

Ja bih rekla: veza k'o veza, pa dešava se! Pa sa koliko sam ja njih tako počela i završila! Pa mi na pamet nije palo da to na taj način objašnjavam. Više mi ni na pamet ne padaju! Možda nisam u pravu! I šta Vas navodi da tvrdite da će to biti doživotna zakrvljenost? Pa desilo se tek skoro. Ko zna šta jos može da se promeni?

Možda što sam ipak malo starija od Vas (vidim podatke, pa zato kažem), pa mi sve to ne deluje kao nešto neuobičajeno. Koliko Vas još takvih veza čeka?!

Ali sad bolje vidim! Pa Vi ste Vodolija! :wink: Uh, pa na vama ću uskoro da doktoriram! Svašta vama može na pamet da padne, samo vas na svu vašu sreću ne drži dugo! :roll:

Možda može g - din Duško to bolje da objasni, ali šta Vas navodi da ovu vezu povezujete s karmom? Koje su indikacije?

U svakom slučaju, ja stručna nisam, ali malo šale ne bi bilo na odmet ni na ovom forumu!

Radoznala sam i ja da pročitam g-din Duškovo mišljenje!

Pozdrav!

Dijana

Misha
Posts:19
Joined:Thu Jan 18, 2007 6:49 pm

Post by Misha » Sat Mar 03, 2007 9:42 pm

Dijana wrote:šta Vas navodi da ovu vezu povezujete s karmom? Koje su indikacije?
Misha wrote:Veoma brzo zbližavanje
Iz tišine od prve reči se rađa nešto jupiterovske veličine. Postoje osobe koje su do te mere željne pažnje da sve o sebi istrtljaju jednoj osobi po satu a bacaju se u naručje kome stignu, no ovo nije bila moja procena. :wink:

Pak nisam primetio da se išta po pitanju "karmičnosti" tvrdi. :D Kako se pitanje odnosi na karmičku stranu događaja, nije beskorisno reći zašto ova veza nije bila karmička, a izgleda kao takva, ako nije. Što se motiva tiče, iznet je moguć primer karmičke veze, sleđenjem poziva.

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Post by Dijana » Sat Mar 03, 2007 11:37 pm

Iz tišine od prve reči se rađa nešto jupiterovske veličine. Postoje osobe koje su do te mere željne pažnje da sve o sebi istrtljaju jednoj osobi po satu a bacaju se u naručje kome stignu, no ovo nije bila moja procena.
Izvinite, ali ja ne razumem šta ste ovim hteli da kažete? Molim pojasnite, na koga se odnosi? Unapred, hvala!
Pak nisam primetio da se išta po pitanju "karmičnosti" tvrdi. Kako se pitanje odnosi na karmičku stranu događaja, nije beskorisno reći zašto ova veza nije bila karmička, a izgleda kao takva, ako nije. Što se motiva tiče, iznet je moguć primer karmičke veze, sleđenjem poziva.
Ja znam da se ne tvrdi. Ali postoji nešto što me užasno nervira. A to je: slušajući razne astrologe na TV i drugim mestima stekla sam utisak da kad ne umeju da odgovore na neko pitanje, ili jednostavno neće u njega da se udube, onda daju odgovor da se to i to dešava zbog karme!!! I tačka! Tu nema ni napred, ni nazad. To je to i sa tim moramo da se mirimo! Pa takav bih i ja odgovor mogla da dam i da ne preuzmem nikakvu odgovornost na sebe! Jednostavno ne mogu da prihvatim nešto tako. Onda neka mi objasne zašto je to tako!

Ili još gori primer: kad kažu ljudima da nose porodičnu karmu!!! Šta im to znači? Pa koliko god sam čitala o tome, nikad nisam naišla na termin "PORODIČNA KARMA"! U svakoj knjizi o tome, karma je samo lična. Reinkarnira se moja duša i plaća ono što je ostala dužna iz predhodnih života. Šta to onda znači? Da su možda moji baba i deda nešto zgrešili, a ja sad ispaštam zbog njihovih grehova. Je l' tako? Pa izvinite, ali su to za mene gluposti! Pardon ako neko misli drugačije!

Zato i jesam započela ovu temu, ne zbog sebe, nego da bih pronašla bar neki argument. :!:

Zato i jesam pitala g-dina Duška za bliže informacije, jer mi na osnovu onoga što sam o njemu čula i pročitala deluje kompetentan da nas o tome nečemu nauči.

Pa ko zna... Možda ću i ja na kraju neke svoje neuspehe u životu objasniti na taj način i zatvoriti knjigu, a ne da se nerviram da sam nešto mogla da uradim onako, a ne kao što jesam! Jednostavno ću reći - to je moja karma!

No hajde da pustimo G-dina Duška da proceni i da nam da svoj sud. A mi možemo da nastavimo da razmenjujemo mišljenja, u svakom slučaju nije na odmet.
Četiri kapije karme do Aleksandra Imširagića i

Karmički horoskopi od Sergeja Šestopalova,

obe je izdao Imširagić, odnosno njegov AstroLab
A G-din Duško nam je i preporučio i literaturu o toj materiji, pa ću je sigurno pročitati. Jer moram da priznam da sve što sam do sada o karmi čitala nije bilo iz oblasti astrologije, već psihologije. Ovaj pristup mi deluje takođe interesantan, pa ko zna... Možda i nešto novo naučim.

Joiš jedna pozdrav za Mishu!

Dijana
Last edited by Dijana on Sat Mar 03, 2007 11:54 pm, edited 1 time in total.

Misha
Posts:19
Joined:Thu Jan 18, 2007 6:49 pm

Post by Misha » Sat Mar 03, 2007 11:47 pm

Dijana wrote:Izvinite, ali ja ne razumem šta ste ovim hteli da kažete? Molim pojasnite, na koga se odnosi? Unapred, hvala!
Izvinjeni ste. :wink: To je bio odgovor na vaše pitanje: zašto mislim da je veza bila karmička. Opisao sam njen početak, koji odgovara opisu navedenom ovde.

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Post by Dijana » Sat Mar 03, 2007 11:57 pm

Izvinite, došlo je do nesporazuma. Još uvek nisam stigla da preslušam, ali ću sigurno.

A ja sam upravo dopunila moj predhodni post. Pa sad odoh da slušam.

Dijana

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by AstroDul » Sun Mar 04, 2007 9:01 am

Evo mogao bih da dam podatke o jednoj vezi koja je verovatno karmička:

10.10.1986 - jutro 6:00, ž
Sofija, Bugarska (42°N 41" 23°E19")
Image

U njenom horoskopu, gledaćemo petu kuću, jer se radi o vezi pre braka, tj. o zabavljanju. Vladalac je Uran na 19 Strelca -- 19 stepen je analogon broja 7, pa je ovo bila za nijansu "ličnija" veza nego što bi trebalo za prosto zabavljanje. Jupiter je na kraju pete kuće i retrogradan je, što bi ovde bila jedina naznaka karme. Istovremeno, tranzitni Uran se šeta po kraju tog petog polja i kvadrira natalni Uran... ne valja, ali to je tako u ovom horoskopu. Samo po tom osnovu, veze ove devojke pre braka ne mogu biti uspešne. Njoj brak sleduje kada tr. Jupiter dođe na natalni Mars, a to je početak 2009. godine.

Od ostalih problema, navedimo kvadrat Sunca i Meseca, što znači da nema dobru podelu na muške i ženske poslove, a isto tako i da se upušta u na prvi pogled nemoguće veze, tipa fatalna privlačnost. Mesec u konjunkciji sa Neptunom, pa još u Jarcu, daje totalnu nerealnost u emotivnom pogledu, a da sa druge strane traži totalnu materijalnu sigurnost, što neko njenih godina sigurno još ne može da joj pruži. Venera je u dobrim aspektima ali u izgonu, u Škorpiji, tj. svađa je njen način komuniciranja sa voljenom osobom.

Moj horoskop se nalazi u potpisu. Sliku treba uvećati na prirodnu veličinu (klik na sliku u fajrfoksu). Za svaki slučaj, podaci su: 24.01.1983, 16:00, Brežice, Slovenija (45°N 54", 15°E 36").
Ovaj horoskop ima i svoj video zapis, ovde:

http://www.astrodule.com/odgovori/0014/ ... kopu.shtml

Za svaki slučaj, slika horoskopa je

Image

Pogledajmo njega, u proteklih godinu dana Jupiter je prošao preko oba vladaoca sedme kuće, kuće braka, pa je on hteo brak tamo gde je ona htela zabavljanje. On zna da bude emotivno nezgodan, jer ima opoziciju Urana i Jupitera sa Mesecom, sve u kvadratu (T kvadrat) sa Marsom na 5 Riba, koji je fokalna tačka. E pa, upravo tuda je prolazio tr Uran i aktivirao njegovu preku emotivnu prirodu. (On će morati da nauči tokom života da ne kaže sve što misli najvećom mogućom brzinom, odnosno, da osobe sa kojima živi navikne da ne obraćaju pažnju na njegove prve izjave i reagovanja.)

Sa druge strane, ovo su aspekti za rok muziku, Goran Bregović ima nešto slično u svom horoskopu. Jupiter sa Uranom u petoj ima i Bil Gejts, to je neograničena kreativnost, igra, programiranje igara, Internet na kvadrat i sve su to dobri kanali da on stišava svoju emotivnost.

Veoma brzo zbližavanje (april 2006). Prijateljstvo, simpatija, ljubakanje, prebacivanje, neslaganje. Mentalno razdvajanje-nekomunikacija (od početka novembra 2006, sa pauzama u kojima se malo komuniciralo). Mržnja (kraj decembra 2006). Doživotna zakrvljenost (sredina februara 2007). Tako to beše.
Pogledajmo i kompozitni horoskop, tj. horoskop odnosa:

Image

Horoskop odnosa pokazuje šta se stvarno desilo između njih. Sunce, Merkur i Uran su u Strelcu i to nije nikakva osnova za dobru vezu, reči (SO i ME) lete, prelete (ME i UR) i povrede. Kvadrat Urana iz Riba je vezu doveo do crvenog usijanja, a tranziti kroz znak Strelca tokom kraja 2006 i početka 2007, su vezu doveli do belog usijanja. (Tu su naročito važni tranziti Venere i Marsa) Dakle, stelijum iz horoskopa odnosa do beskonačnosti pojačava njegov natalni T kvadrat, pa on ne može a da ne reaguje, i to će tako ostati sve dok je Jupiter u Strelcu, do sredine ove godine, od kada će se JU udaljavati od Urana u horoskopu veze.

Tr Uran iz Riba će tek doći na Mesec u horoskopu odnosa za dve godine, što isto tako rastura vezu, a i da ne spominjemo da je brak nemoguć dok je tr Uran u kući braka... iako njegov Mars pada na vrh kuće braka pa je on mislio da bi to moglo...

Venera i Neptun su u konjunkciji, i to je vezu učinilo fenomenalnom na početku, sve dok se nije ustanovilo da se nijedna realnost ne može meriti sa količinom njihove fantazije o tome kako je divna njihova ljubav. Loš aspekt, definitivno.

Konačno, zašto mu se čini da je sve ovo karmička veza. Pa zato što za njega jeste, a za nju nije. Njegov Merkur je retrogradan, i pada i između njenih natalnih Meseca i Marsa i na Jupiter u horoskopu odnosa. Nije svaka karmička veza za brak, postoje i neprijatelji, i oni su u jakoj vezi, samo što ne mora biti prijatna!

Dakle, ovo je bilo gadno za obe strane, za nju zato više ne zna šta on to hoće od nje, a za njega je sve ovo podsećanje na nešto drugo, jeste karmički, ali nije bračno i u realnosti nije lepo.

Interesantno je da bi njegovo Sunce ukršteno sa njenim Marsom dali trudnoću na čisto fiziološkom nivou, čak i ako nije podržana romantično, emotivno, bračno itd. Sunce i Venera su isuviše razdvojeni da bi njih dvoje tek tako mogli da slegnu ramenima i kažu, pa dobro, bi šta bi, volimo se i počnimo od početka... Ovde prave ljubavi nikad nije ni bilo, samo da se zna!

U ovom slučaju, sve je baš kako treba da bude. Rane ostaju, treba ih zaceliti, no to je već neka druga priča.

Misha
Posts:19
Joined:Thu Jan 18, 2007 6:49 pm

Post by Misha » Sun Mar 04, 2007 10:14 am

Ah znači sećate me se. :о) Ehm, što se tumačenja obavljenog na moj rođendan tiče, moram da kažem da mi je ostalo nejasno zašto ste rekli (ako ste rekli) da mi je mars u osmoj kući.
AstroDul wrote:pa je on hteo brak tamo gde je ona htela zabavljanje.
Začudo, iako je to - pretpostavljam, zajedno sa decom, ono što zadnjih godina podsvesno želim, ovde mi brak ni jednom nije pao na pamet kao tema. Ostao je tabu. Iz razloga, koje ne bih naveo, od početka sam se držao na 'prijateljskim granicama' no inicijativa sa njene strane je to promenila. Kasnije sam još uvek pokušavao da održim samo prijateljstvo. No tu je već nastupio moj horoskop, osećajući se previše zapostavljenim za tip relacije koji je ona nakon udaljavanja bila stvorila. I eto, jedno eksplozivno "gotovo" -pri čemu joj reknuh sve što mi je već duže vreme ležalo na srcu i duši- mi lakše pade od ičeg drugog.
AstroDul wrote:On će morati da nauči tokom života da ne kaže sve što misli najvećom mogućom brzinom, odnosno, da osobe sa kojima živi navikne da ne obraćaju pažnju na njegove prve izjave i reagovanja.
Ovo je čista istina. : ) A teško mi je sresti i astrologa koji mi to neće makar uzgredno reći.
AstroDul wrote:ovo su aspekti za rok muziku
Zapravo imam iza sebe jedan bogat opus neoklasične muzike, dok za 2007 (eventualno 2008) planiram završavanje dva albuma iz oblasti progresivnog metala i alternativnog roka. Ide sporo jer studije i rad na budućem profesionalnom životu prosto jedu vreme. Takođe, u periodu 2000-2004 sam bio često prisutan po beogradskim koncertnim salama (sava centar, novobeogradska opera, zgrada RTS ...), dok nisam napustio Beograd, a u određenim krugovima sam (bio - frekventna sredina) poznat kao odličan aranžer.

Samo da napomenem da ovde ne rekoh "karmička veza" u pozitivnoj konotaciji. Kako imam i utisak da ovo tumačenje pomaže i meni da kompletnije sagledam situaciju, moram da direktno ponovim da mi to nije bila namera. Kao što ste sami rekli, sve je kao što treba da bude i to i osećam po olakšanju koje je nastupilo od kako je definitivno gotovo. Glavni motiv za odgovor ovde mi je bio vaš poziv "Ako neko od članova foruma ima svoja iskustva po ovom pitanju, voleo bih da ih čujem". Pak, u najmanju ruku Vam dugujem jedno srdačno hvala za ovoliko poklanjanje pažnje celoj situaciji.

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Veruj svojoj intuiciji

Post by AstroDul » Sun Mar 04, 2007 10:42 am

Zaista treba verovati svojoj intuiciji. Kada sam pisao o vašem horoskopu, na pamet mi je palo da vaše muzičke sklonosti treba da okarakterišem kao heavy metal, ali pošto to nije bila tema, ne spomenuh. A ipak je trebalo!

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Za Mishu!

Post by Dijana » Mon Mar 05, 2007 2:25 am

Ćao Misho,
Evo ja pročitah tumačenje tvog horoskopa odnosa s dotičnom devojkom! Pa sam u dilemi... Znači jeste bila karma!

A zašto svi misle da ako je veza karmička da svi u njoj hoće brak? Tako ispade da si i ti hteo brak - a nisi! Pa G-din Duško to reče i meni (nadam se da je Misha pročitao), a ja uopšte nisam pretendovala na brak u toj vezi. Čak mi nikakav brak ni u budućnosti ne bi pao na pamet. Nije mi prioritet u nekoj vezi, to sam valjda prevazišla. Uvek bih gledala da ga izbegnem. Jednostavno sam osoba koja ne ume da pliva u takvim vodama. Jednom sam muža imala i to mi je dosta. Imam sina, pa mi ni deca ne trebaju. Samo hoću da se družim!

A i otkriću ti Misho jednu tajnu! Napokon sam (posle 7 godina od razvoda) vratila svoje devojačko prezime! Samo da znaš koliko su me namaltretirali, koliko sam papira morala da skupim, venčanice, krštenice, presude, da dokazujem da nisam pod istragom, itd... I to sve da bih vratila prezime svog oca!!!

A procedura je ista kao da sam sad uzimala bilo koje drugo prezime!!! Znači mogla sam da uzmem prezime Grimaldi ili Fon Habzburg - ista je procedura (da sam bar pre znala, možda bih neko od tih i uzela... :wink: ).

Pa nisam onda luda da se opet udajem i menjam prezime, pa da se opet posle izlažem, kad se razvedem (a bih sigurno) svemu ovome što sam preživela!!!

Osim ako se dotični ne bude prezivao Grimaldi ili Fon Habzburg, pa da mi se žrtva isplati! Onda bih prezime sigurno i posle zadržala!!! :!:

No, ti si muško, pa tih problema nemaš. Balgo tebi, onda možeš da razmisljaš o braku!!! 8)

Eto, od mene - šala mala! Nadam se da se ne ljutiš, pokušavam na ovaj forum da unesem i malo humora. Mislim da nisam preterala!

Javi se!

Dijana

Misha
Posts:19
Joined:Thu Jan 18, 2007 6:49 pm

Post by Misha » Mon Mar 05, 2007 12:24 pm

Dijana wrote:Tako ispade da si i ti hteo brak - a nisi!
Pazi, lajtmotiv braka i dece mi je čest na nivou želje u zadnje vreme - neko može da baci pogled na tranzite.

Iako sa ovom osobom ta tema nije bila dotaknuta, možeš primetiti jupiter u horoskopu odnosa, koji pada tačno oko moje natalne sedme kuće, a koji je i razlog za g. duškovo tumačenje. Sad, kad razmislim, isti može da bude samo dobra predispozicija da ja dobijem i imam želju za brak sa ovom osobom. No, drugi prisutni aspekti -vidljivi ili nevidljivi- su tu želju ugušili, ako je ikad i stigla da dođe do izražaja.

Da sam verovao da lepota početka može da traje, jesam. Ono što prebacujem su neiskrenost i laž po ovom pitanju -što su stvari koje iz dna duše prezirem- (stvarno bi trebalo da se pozabavim strelcima), jer niti sam ja taj koji je vezu počeo da greje, niti taj koji je počeo da je hladi.

Pa sad... ko te terao da menjaš prezime?

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Post by Dijana » Mon Mar 05, 2007 4:17 pm

Pazi, lajtmotiv braka i dece mi je čest na nivou želje u zadnje vreme - neko može da baci pogled na tranzite.
Pa i prirodno je u tvojim godinama da to bude često ne nivou želje u tvojim godinama! I ja sam isto želela kad sam bila mlađa. To je za tebe nešto novo, što te tek čeka.

Ali da li si uopšte dobio želju za za brak s tom osobom? Izgleda da nisi, zbog ostalih aspekata. Znači opet - nisi razmišljao o braku!

Da sam verovao da lepota početka može da traje, jesam.
E to sam i ja u mojoj karmičkoj vezi verovala! G-din Duško reče da jeste bila karmička. Ali činjenica jeste da meni brak nije bio motiv. Ja uopšte sebe i ne vidim kao osobu za brak (toliko sebe poznajem). Uostalom, i prvi put sam se jedva udala! Ušla sam u tu priču jer to "tako treba", a ne iz neke mprevelike želje da živim na taj način! Jednostavno, svi oko mene su počeli da udaju i žene, dobijaju decu, pa rekoh sebi "hajde i ja da probam, valjda ništa ne boli"!

Kao što ti rekoh, to sam nekako prevazišla. Više mi je u nekoj vezi važno druženje, prijateljstvo. Pa koliko traje, neka traje. A ovo mi se činilo kao dobra podloga baš za to. Mislim prevashodno na ostala interesovanja. Izgledalo mi je kao da kroz to mogu da ostvarim sebe na nekim drugim poljima, a brak, deca i ostale priče... Pa ja ću uskoro da napunim 39 godina! Šta bi mi to trebalo???


Pa sad... ko te terao da menjaš prezime?
Niko me nije terao. Jednostavno kad sam se razvela zadržala sam muževo prezime, zbog deteta. Mislila sam da treba majka i sin da nose isto prezime. Međutim, ni posle 10 godina ja se na to prezime nisam navikla. Nikad ga nisam prihvatila kao svoje, kao ni brak uostalom (što sam ti već objasnila). Kad god bi me neko negde prozvao po muževom prezimenu, ja se ne bih odazivala! Jednostavno, kao da ga nikad nisam povezivala sa sobom. Onda kad bih trebalo negde da se potpišem, ruka bi mi mahinalno počela (i posle 10 godina) da piše ono staro. Tako sam grešila na dokumentima!

I rekoh sebi "Dijana, ovo prezime jednostavno nije deo tvoje ličnosti!" I rešila sam da vratim staro. Ali, ni sanjala nisam kolika je to peripetija! Koliko papira sam morala da priložim! No, sve je to sad prošlost, uspela sam! Još mi je ostalo ličnu kartu da promenim, a to je najlakše.

Pa onda, nisam luda da opet prezime menjam! I da se opet preživljavam sve ovo ako se razvedem (a verovatno bih!). A svaki muškarac bi hteo da njegova žena nosi njegovo prezime! Takvi ste, šta da vam radim! :wink:

Osim kao što rekoh, ako nije Grimaldi ili Fon Habzburg, pa da mi ne bude žao...

Eto, nadam se da sam ti objasnila svoje motive.

Dijana

Misha
Posts:19
Joined:Thu Jan 18, 2007 6:49 pm

Post by Misha » Mon Mar 05, 2007 6:06 pm

Pa i prirodno je u tvojim godinama da to bude često ne nivou želje u tvojim godinama!
Pak koliko vidim oko sebe mojim godinama i mojem polu to nije ni karakteristično ni prirodno, makar ne kod nas. Ako se želi, uglevnom je reč o neiskustvu, a takođe se brzo izjalovi ako nema finansijske potpore. Znam dosta bračnih parova gde je mlađa članica 28 ili više no ni jedan ispod te granice.
Ali da li si uopšte dobio želju za za brak s tom osobom? Izgleda da nisi, zbog ostalih aspekata. Znači opet - nisi razmišljao o braku!
Ponavljam: to što sam bio sa nekim ne znači da sam sa nijme (njom zapravo) želeo nešto više od toga - te zbog ovog te zbog onog. I obrnuto. A to samo za sebe ostavlja mesta za razmišljanje unapred i o onome što se trenutno nema, a šta je od esencijalnog značaja. Brak nije svima podjednako (ne)važan. Plus tranziti guraju tu temu napred (ako dobro pročitah g. duškovo tumačenje)

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Post by Dijana » Tue Mar 06, 2007 1:35 am

a takođe se brzo izjalovi ako nema finansijske potpore
Pa šta ćeš Misho, takva ste generacija! Danas devojke samo na to gledaju, na žalost. Bar u moje vreme (slušaj mene - govorim kao neka baba!) mi nismo to jurile. Meni je bilo važno da me zabavi i zasmejava! :lol:

Danas samo skeniraju tvoju finansijsku situaciju! To sam primetila i to je strašno! Mi smo s takvim devojkama (malo ih je bilo) zbijali šalu. Služile su za podsmeh.
Znam dosta bračnih parova gde je mlađa članica 28 ili više no ni jedan ispod te granice
Pa zar je to za tebe kasno? Tu nekog pravila nema, ali kad gledaš uopšteno, to mu dođe kao neko pravo vreme. Zašto bi se neko vezivao rano? Bar je takav moj stav!
Ponavljam: to što sam bio sa nekim ne znači da sam sa nijme (njom zapravo) želeo nešto više od toga - te zbog ovog te zbog onog. I obrnuto. A to samo za sebe ostavlja mesta za razmišljanje unapred i o onome što se trenutno nema, a šta je od esencijalnog značaja. Brak nije svima podjednako (ne)važan. Plus tranziti guraju tu temu napred (ako dobro pročitah g. duškovo tumačenje)
Ja nisam rekla da je brak bez značaja, ali sve u svoje vreme. Razmišljaj unapred, tako i treba. Bićeš spreman valjda, a ne kao ja kad sam se udala. Pa kad ti se planete slože, taman će to biti za koju godinu i biće pravo vreme.

Ali nemoj ti mene pogrešno da shvatiš, molim te. Nemam ja ništa protiv braka! Svako treba da ga proba, zašto da ne. Pa kud puklo - da puklo! Makar ti deca ostanu. To je ipak lutrija! A ništa ne boli! Bar u većini slučajeva, mada sam čula i za drugačija iskustva.

Znaš, nikad mi nisu bili jasni oni ljudi, kad ih vidim, žive u braku po 50 godina! Zamisli sa istim čovekom (ženom) provesti tolike godine! Pa ja nisam nikad skrpila ni tri s nekim! Imam utisak da bih poludela!!! Da gledam jednog istog toliko dugo!

Ne mogu da kažem da sam bila mnogo srećna po tom pitanju, ali zato mogu da se pohvalim da imam iskustva koja retko ko ima. Baš zato što nije uvek bio jedan isti.

Ali nemoj da te ja obeshrabrim!

Dijana

Misha
Posts:19
Joined:Thu Jan 18, 2007 6:49 pm

Post by Misha » Wed Mar 07, 2007 2:02 pm

Dijana wrote:Pa zar je to za tebe kasno?
Pa nisam rekao da je to kasno, nego da su moje godine rano plus sam priložio meni poznatu statistiku koja se uklapa u celi iskaz.

Inače mogu da dodam da je 'zahlađenje' koje se pominje u tumačenju gore tek od pre nekoliko dana stupilo u potpunu snagu. Opisao bih ga kao "bezvoljnost i mrzovolju prouzrokovane pritiskom obaveza na duže staze".

Post Reply