Kineski horoskop

Sve što se tiče natalne astrologije -- aspekti, znakovi, planete, kuce, fiksne zvezde, stepeni, središnje tačke, arapske tačke.
Post Reply
Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd
Kineski horoskop

Post by Dijana » Tue Mar 06, 2007 12:53 am

*** PRIMEDBA ADMINISTRATORA Premešteno iz foruma Razno u forum Natalni horoskop, radi lakšeg nalaženja. Takođe, sve teme su sada, posle reorganizovanja, otključane i slobodne za diskusiju.


G-dine Duško,

Vi onu prdhodnu temu zaključaste! A niste morali, zbog mene, jer ako Vi odlučite da neku raspravu završite, ja ću ispoštovati Vaš zahtev. Nadam se da sam to i na predhodnoj diskusiji dokazala. Ali zašto još nekome ne dozvoliti da možda kaže neko mišljenje?

No Vi ste odlučili i tako je. Ja tu ništa ne mogu!

Elem, htela sam još nešto da prodiskutujem s Vama. Znam da ćete možda reći da nije važno na koji način astrolog dolazi do zaključka, važno je da do njega dođe. Slažem se.

Ali pre par godina sam u inostranstvu upoznala jednog gospodina iz Rusije. Takođe se bavio astrologijom vrlo ozbiljno. Jedini moj problem je što sam ga jedva razumevala, jer šta god mi mislili, meni je jako teško da Rusa razumem. Kad priča brzo. A Gospodin nije govorio engleski. Tako da smo razgovarali nekako uz pomoć moje mame, koja se ruskog seća iz škole!

Taj Gospodin inače je radio natalne karte za ruski politički vrh. Tako da predpostavljam da je kompetentan. Mada imala sam utisak da nije mnogo voleo da priča o svojim metodama. Zašto? To valjda on zna. Možda samo nije mogao da prevaziđe jezičku prepreku.

Jedna od stvari koje mi je rekao i koje se sećam, je bila ta da on u izradi horoskopa koristi kako ovaj klasični način, tako i kineski i od njih pravi kombinaciju. Kineski način veoma dobar po njegovom mišljenju i daje kompletniju sliku. Što je dokazao kada je onako na brzinu analizirao mene i mog sina. Mogu Vam reći, sve što je rekao za sina, ispostavilo se tačno!!! Mene je opisao sve do sitnih detalja, što mu i nisam tražila! Mada kad sam kasnije razmislila, zažalila sam što ga nisam ranije upoznala, bar ne bih omanula struku! :!:

Imala sam utisak da je naše natalne karte sklapao u glavi, onako napamet! Valjda zbog iskustva može i tako! Jer nije imao ni kompjuter ni papir. Ali uvek mu je bila jako važna godina rođenja.

Ja o Kineskom horoskopu veoma malo znam. Tek nešto informativno - znam npr. da sam rođena u znaku Majmuna. I da ima takođe 12 znakova, da svaka godina (negde od februara) predstavlja jedan znak. Ali i da su i ti znakovi vodeni, vatreni itd.

Ali o primeni istog, ne znam mnogo. A pretpostavljam ni dosta ljudi ovde. Da li se koristi i kako?

Pa interesuje me koji je Vaš stav po tom pitanju. Ako Vas zanima diskusija na ovu temu, Vi mi odgovorite.

Hvala!

Dijana

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Šta je kineski horoskop

Post by AstroDul » Tue Mar 06, 2007 7:30 am

Ja sam u stvari počeo sa kineskim horoskopom. Jedan moj prijatelj se time bavio, pa sam počeo i ja, kupio sam zatim neku knjigu o tome i počeo da proučavam. Veoma je interesantno, knjiga beše odlična i sve se lepo uklapalo. Jedini problem je bio određivanje početka Kineske Nove Godine, zašta se uvek moralo gledati u knjigu, jer tada nije još bilo ni ličnih, ni personalnih računara, a o Internetu i da ne govorimo.

Kineski horoskop zahteva drugačiji pogled na svet, kod njih je najvažniji sistem 5 elemenata, koji se preklapaju, jedni upravljaju drugim itd. Tih pet elemenata su vatra, voda, vazduh, zemlja i metal. (Primetićete da su prva četiri elementa ista i u zapadnjačkoj astrologiji.) Iz odnosa pet elemenata sve proističe, od ljubavi do lekova, od posla do seksa itd.

Ono što je meni bilo ograničenje je što oni planete završavaju sa Saturnom, novija astronomska otkrića za njih kao da ne postoje -- ili ja malo znam o pravoj kineskoj astrologiji! Kada sam ustanovio, i kada su kod nas objavljene efemeride realnih planeta u Sunčevom sistemu, da se događaji mogu predviđati na osnovu zodijačke astrologije, ja sam time počeo da se bavim.

Postoje astrolozi koji vrlo uspešno kombinuju zodijak i kineski horoskop, ali oni su vrlo retki. Isto tako postoje i druge škole astrologije, vedska, đotiš (indijska astrologija) i sve to funkcioniše "u rukama Mandušića Vuka".

Sama vrsta horoskopa kojom se neko bavi je više poštapalica nego bitan faktor, jedino što je bitno su rezultati i da li su ponovljivi, barem za tog jednog astrologa. Ali kad se neko pronađe u svojoj vrsti horoskopa, onda to mora da usavršava do maksimuma, baš kao što pijanista ceo život vežba klavir i tu odstupanja nema. Vrhunski uspeh u svakoj oblasti traži celog čoveka!

Mada, naravno, kineski horoskop, sa svojim "životnjiskim" pogledom na svet, je fantastičan za žureve, zabave, rođendane, a postoje i ljudi koji se oduševljaju time što nekom mogu da kažu

Ma ti si pravi Pacov... ovaj, mislim, u kineskom horoskopu.

Ne znam da li se neko kod nas ozbiljno bavi kineskim horoskopom. Uglavnom se sve svelo na popunjavanje astroloških magazina po principu,

Joj i ovog meseca ne znamo šta ćemo da pišemo, ajde prevedi dve strane iz ove knjige.

Tako se dobijaju potpuno besmisleni članci tipa "Šta očekuje Vodolije u godini Zmaja" i sl. Ne treba mešati babe i žabe. Ko svira klavir, verovatno bi nešto znao i na klavsenu i na orguljama da odsvira, ali...

Ako neko ima iskustva sa kineskim horoskopom, rado bismo čuli u nastavku ove teme!

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Post by Dijana » Tue Mar 06, 2007 4:55 pm

Hvala Vam opet što ste i za ovo otvorili posebnu diskusiju. Mada kao što rekoh ja ovoj temi nemam mnogo toga da kažem, a ni da pitam, jer znam veoma malo! Ali možda postoji neko ko zna, pa neka izvoli, ja sam raspoložena uvek za nova otkrića!

Postoje astrolozi koji vrlo uspešno kombinuju zodijak i kineski horoskop, ali oni su vrlo retki. Isto tako postoje i druge škole astrologije, vedska, đotiš (indijska astrologija) i sve to funkcioniše "u rukama Mandušića Vuka".
Pa iz razgovora s tim Gospodinom Rusom, ja i jesam shvatila da su takvi veoma retki. Koliko sam uspela da shvatim (a mislim da nije bilo hvalisanje, ipak je reč o ozbiljnom, starijem čoveku) on spada u svetski vrh. Pa nije džabe valjda radio horoskope za ruski politički vrh (Jeljcin). Možda je zato i bio toliko tajanstven, ne znam. I sećam se da je čak izbegavao da o tome priča. Ove informacije (za koga je radio) mi je rekla njegova žena. Čak i informacija da on izradu horoskopa naplaćuje 1000$! Pa valjda ima pokriće za to!

Toliko o cenjenom Gospodinu!
Mada, naravno, kineski horoskop, sa svojim "životnjiskim" pogledom na svet, je fantastičan za žureve, zabave, rođendane, a postoje i ljudi koji se oduševljaju time što nekom mogu da kažu

Ma ti si pravi Pacov... ovaj, mislim, u kineskom horoskopu.
Pa svi smo mi (bar meni bliski) počeli na žurkama da se zanimamo za astrologiju, bilo koje vrste. Svako svakog pita koje je znak, zar ne? Ali posle kad vidimo da u tome ima istine, počinje veće interesovanje za materiju!
Ne znam da li se neko kod nas ozbiljno bavi kineskim horoskopom. Uglavnom se sve svelo na popunjavanje astroloških magazina po principu,

Joj i ovog meseca ne znamo šta ćemo da pišemo, ajde prevedi dve strane iz ove knjige.
Pa to je zloupotreba astrologije, ne samo kineske nego i svake druge koja je kod nas uzela maha. Ja takve članke i naklapanja odavno ne uzimam za ozbiljno, jer sam u međuvremenu sagledala obimnost astrologije kao nauke i uvidela da nije moguće tako površno pisati ni o jednoj astrološkoj oblasti. Ipak to zahteva dosta učenja i iskustva.

Ali možemo o zloupotrebi kod nas, po novinama i televizijama otvoriti novu diskusiju, ako Vi to dozvolite. Možda bi imalo svrhe ako bi se tim ovaj narod edukovao i prestao da ih sluša i da im plaća. Kad već ne postoji zakon da ih u tome sankcioniše.

Mada bi onda teško bilo izbeći ogovaranja i navođenje imena, što smatram da nije svrha ovog foruma. Ali tu ste Vi, G-dine Duško da odlučite o tome!

Pozdrav!

Dijana

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Šta drugi rade, neka to bude i ostane njihov problem

Post by AstroDul » Tue Mar 06, 2007 5:04 pm

Ali možemo o zloupotrebi kod nas, po novinama i televizijama otvoriti novu diskusiju, ako Vi to dozvolite. Možda bi imalo svrhe ako bi se tim ovaj narod edukovao i prestao da ih sluša i da im plaća. Kad već ne postoji zakon da ih u tome sankcioniše.
Ova tema me ne interesuje. Ovo je moj sajt, i kroz ovaj forum imate pristup meni kao astrologu. Iskoristite to dok traje, a šta ostali rade, to je njihov problem!

Ovde treba da budu samo stručne diskusije na temu astrologije, a ne tipa "ne sviđa mi se ova ili ona faca na TV-u". Žalite se direktno njima ako imaju ili kad budu otvorili sopstvene forume!

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Post by Dijana » Tue Mar 06, 2007 5:08 pm

U redu, razumela sam.

Neću više to spominjati.

Dijana

Post Reply