Gdje ga usmjeriti??

Kakve talente imam ja -- kakve umetničke talente ima moje dete?
Post Reply
Lunaria
Posts:35
Joined:Fri Mar 02, 2007 4:16 pm
Location:Hrvatska
Gdje ga usmjeriti??

Post by Lunaria » Fri Mar 23, 2007 5:04 pm

Dijete rođeno 08.02.1994.u 12.55.Osijek
Od malena pokazuje izuzetan talenat za pisanje,ali mu zadnjih nekoliko godina veći izazov predstavljaju računala i sve vezano uz njih.
Budući da uskoro dolazi vrijeme prelaska u srednju školu,koja bi bila vaša preporuka,u kojem bi se zanimanju pronašao??

Srdačan pozdrav!!

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Profesionalna orijentacija

Post by AstroDul » Fri Apr 06, 2007 7:37 pm

Natalni horoskop je

Image

Ovaj horoskop spada u kategoriju "uzanih" horoskopa, sve planete su u samo dva ili tri znaka. To je znak velikih iskušenja u životu, jer tranzit Jupitera preko ta dva znaka prolazi kratko. U ovom horoskopu, tranzit Jupitera preko skoro svih planeta će početi u 2008. godini i trajaće do sredine 2010. To će biti vreme procvata za ovo dete. Mesec u Jarcu je hipersenzitivan i a priori isfrustriran tako da će on svoje komplekse rešavati kroz aktivnosti Vodolije, gde su mu Sunce, Mars i Venera.

Jak kvadrat Jupitera i Marsa daje veliku potrebu za fizičkim pokretom (tenis, biciklizam), a isto tako i zimske sportove kao što su klizanje, smučanje, pa pomalo i tzv. ekstremni sportovi, kao što su penjanje uza zid, planinarenje i sl.

Pošto Vodolija upravlja novim tehnologijama i visinama, ovde su aktuelne rakete, avio modelarstvo, pilotaža, padobranstvo i inženjer avio saobraćaja (eventualno, kontrolor leta). U međuvremenu, treba ga pustiti da se bavi programiranjem, računarima, Internetom i sl. i da mu u tome prođe srednja škola.

Davati mu romane epske i naučne fantastike, iskopati negde stare prevode Žila Verna i dati mu da čita... jer vladalac treće u devetoj mora da ode daleko, u drugi svet, da pročisti svoje namere i odmori se, a onda da se vrati u realnost.

Što se tiče pisanja, tačno je da "ima talenta" zahvaljujući konjunkciji Merkura i Saturna, što daje lapidarno i vrlo precizno izražavanje, međutim, u praksi to je više želja da se nešto stalno kucka po tastaturi nego pisanje samo po sebi. Merkur u Ribama je u padu, Saturn ga ovde drži pod kontrolom, inače bi se sve svelo na pisanje stihova koje, zapravo, niko neće.

Zbog stelijuma Mesec, Uran i Neptun u osmoj kući u Jarcu, treba da stalno nosi komad ametista uz sebe ili da ga ima u svojoj sobi i sl. (Ne zaboraviti da kristale treba svakih nekoliko dana čistiti -- mentalno, ne krpom za brisanje prašine!)

U svakom slučaju, mora se baviti sportom da ne bi postao bubuljičavi računarski vunderkind koji se od života brani programiranjem i pravljenjem sajtova.

Lunaria
Posts:35
Joined:Fri Mar 02, 2007 4:16 pm
Location:Hrvatska

Post by Lunaria » Fri Apr 06, 2007 10:08 pm

Kao i dosad,oduševljena sam vašim odgovorom,puno vam hvala!!
Jedina nejasnoća je vaš savjet da nosi ametist,da li je to povezano s bolešću ili samo kao zaštita budući su planete u 8 kući??

Srdačan pozdrav!!

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Ametist je za zaštitu

Post by AstroDul » Sat Apr 07, 2007 10:42 am

Treba da nosi ametist kao zaštitu zbog hipersenzibilnosti koja je ugrađena u njegov horoskop. Konjunkcija Meseca i Neptuna je izrazita osetljivost, u osmoj kući, može prognozirati kada će neko umreti ili se ozbiljno razboleti, a inače se sva ta energija skladišti u njemu.

Mora pronaći neko sredstvo automatske zaštite, kristali su jedno od takvih sredstava, naročito zato što je Mesec (odraženo svetlo) u Jarcu (kamen, stene, suva, ispucala, zimska zemlja).

Ako nosi kristal, mora i da ga čisti, svakih dva ili tri dana. Ovo nije mesto za priču o radu sa kristalima, mada, ako ima interesovanja, možemo da napravimo poseban forum i za to, odnosno, opštije, za energetsko lečenje.

Lunaria
Posts:35
Joined:Fri Mar 02, 2007 4:16 pm
Location:Hrvatska

Post by Lunaria » Mon Apr 09, 2007 7:58 pm

Poštovani Dule,još jednom hvala na odgovoru!

Mislim da ne bi bilo loše otvoriti forum za kristale jer će se radom na forumu sigurno spominjati,pa bi bilo dobro na jednom mjestu imati pregled kako bi što više naučili.
Po internetu se nailazi na razna tumačenja,kao i to da određenim kristalom upravlja više planeta,ali kako znati koji kristal upotrijebiti u određenoj situaciji??
Ukoliko se slože s navedenim i ostali članovi foruma,ja sam definitivno ZA!!

Pozdrav!!

Post Reply