Novi posao

Novac, posao i karijera sagledani kroz astrološku prizmu.
Post Reply
mihela
Posts:6
Joined:Thu Mar 15, 2007 10:33 pm
Location:zagreb

Post by mihela » Thu Mar 15, 2007 10:46 pm

Veliki pozdrav svima!
Dobila sam ovu adresu od frendice,a budući sam radoznala baba (blizanka,dovoljno je reći,haha),evo mene ovdje!

Ako ste raspoloženi i imate malo vremena i volje,molila bi vas da mi kažete da li ima ikakve nade da pronađem kakav bolje plaćen posao,ili bar nekakav honorarni da si malo povećam kućni buđet?
Slobodno recite otvoreno,znam i sama da su mi financije imale i boljih dana,al šta je,tu je.
Da vas preduhitrim :D ,znam da ćete pitati čime se uopće bavim,pa eto-radim kao tehnolog u firmi koja se bavi proizvodnjom napitaka.

Uh,skoro sam zaboravila napisat kad sam rođena: 17.6.1971 u Zagrebu u 7,00h (ujutro).

Hvala!

Misha
Posts:19
Joined:Thu Jan 18, 2007 6:49 pm

Post by Misha » Thu Mar 15, 2007 11:48 pm

Mod: Tema odvojena od teme "Novi posao".

mihela
Posts:6
Joined:Thu Mar 15, 2007 10:33 pm
Location:zagreb

Post by mihela » Mon Mar 19, 2007 7:24 pm

Šmrc,niko me ne primjećuje :cry: !

Jel može bar pomoć u teoriji?Preko koje kuće treba gledati nekakav dodatni posao,da li isto kao i inače za posao-6.kuću?Ili treba pogledati 2.kuću kao kuću financija? Bome,čini mi se da mi nijedna ne stoji baš nešto dobro,u jednoj tranzitni Saturn,a u drugoj Pluton.

Malo sam razmišljala naglas,nadam se da mi nećete zamjeriti,amaterski iščitavam astrologiju,zanima me to,al baš se ne snalazim u tranzitima (mislim,ni u drugim dijelovima nisam puno bolja :oops: )

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Uraaaa! ON me je primetio!!!

Post by AstroDul » Tue Mar 20, 2007 9:09 am

Evo mihelinog natalnog horoskopa

Image

Poslom upravlja šesta kuća, ona ovde počinje na 29 Strelca i završava na 0 Vodolije, što znači da ima tri vladara: retrogradnog Jupitera na 28 Škorpije, Saturna na 29 Bika i retrogradnog Urana, na 9 Vage.

Jupiter je u Škorpiji, to je jaka i ograničena voda, voda koja šiklja pod pritiskom,

konjunkcija Neptun -- tečnosti ali više u smislu hemije,

opozicija sa Saturnom -- konzervirana roba a posao turoban i dosadan, pun nekakvih detalja koje treba odrađivati ali im se kraja ne vidi.

Suvladar Uran, planeta novih tehnologija, vlada poslednjim stepenom šeste kuće, pa možete biti tehnolog u fabrici pića, ali bi život bio mnogo podnošljiviji da vas puštaju da sami nešto doprinesete radnom procesu.

Natalna opozicija Saturna i Jupitera znači da od posla ne možete biti dovoljno dobro plaćeni, da možete dobijati razne povlastice koje plaća firma, ali ne i keš.

Tranziti Saturn od juna 2003 do jula 2005 su bili u opoziciji sa šestom kućom kojom vlada, što je apsolutno nezadovoljstvo poslom pa i privremeno odustajanje od istog (neplaćeno odsustvo i sl.)

Sadašnji tranzit Saturna, gde je sa 24 stepena Lava krajem decembra 2006, tačke stacionarnosti, pravio kvadrat na nat Jupitera, je totalna depresija povodom posla. Saturn će taj kvadrat napustiti 22 avgusta 2007 u 20 casova, pa ćete moći malo da odahnete.

2008 godina će biti mnogo bolja za posao nego ijedna do sada, jer će tr Jupiter ići kroz šestu kuću, a tr Saturn iz Device to zdušno potpomagati svojim dvogodišnjim trigonom. Ali -- ALI -- od januara 2008 tome će prethoditi početak dugogodišnjeg tranzita Plutona kroz vašu šestu kuću, što znači da ovaj posao koji sada obavljate zapravo u budućnosti uošte i nećete obavljati. Ili će ta firma u kojoj ste biti prodata, privatizovana i iz temelja obnovljena, ili morate otići na neki potpuno novi posao a ovaj sadašnji zaboraviti zauvek.

Četiri planete u Blizancima i u 11 kući su jak znak da se možete baviti novinarstvom i pisanjem, ali isto tako i marketingom, što u sebe može uključivati i Internet.

Honorarne poslove generalno daje kontakt Marsa i Pluton, čega u vašoj natalnoj karti nema. Upravo danas tr Mars prolazi kroz vašu osmu kuću (i tu će biti još mesec-dva), što može dati neki prolazni posao "sa strane", nešto u vezi uvođenja novih tehnologija, npr. nešto čime upravljaju računari, a tiče se finalnih faza prerade.

mihela
Posts:6
Joined:Thu Mar 15, 2007 10:33 pm
Location:zagreb

Post by mihela » Tue Mar 20, 2007 9:28 am

Jupiiii!Hvala,hvala,hvala!

Hvala vam na tumačenju gosp.Duško!Nije da sam baš oduševljena ovim šta ste mi rekli :D ,al šta se može,tako je,kako je.Živa istina za dosadu i nezadovoljstvo poslom.Mislila sam da će mi pomoći bar pronalaženje nekakvog honorarnog,al ni tu ništa novo.nije meni problem ostaviti ovaj posao i krenuti na novi ispočetka,samo je pitanje gdje pronaći novi posao,o marketingu pojma nemam,a ne poznam nikog ko bi me bio raspoložen učiti.
za financije onda ne moram ni pitati,em opozicija Saturna i Jupitera,em tranzitni Saturn u 2.,em tranzitni Pluton u 6.jedino se mogu tješiti da su nam zatvori pretrpani :roll:

mihela
Posts:6
Joined:Thu Mar 15, 2007 10:33 pm
Location:zagreb

Post by mihela » Tue Mar 20, 2007 9:30 am

tek sam sad vidjela naslov vaše poruke,čitate mi misli,hahaha :mrgreen:

mihela
Posts:6
Joined:Thu Mar 15, 2007 10:33 pm
Location:zagreb

Post by mihela » Tue Mar 20, 2007 12:37 pm

ubit ćete me kad vidite koliko sam se raspisala :D ,al moram još samo nešto reći.

budući će mi tranzitni Pluton biti u kvadratu sa natalnim,opoziciji sa Suncem i inkonjunkciji sa natalnim Saturnom,a kvadratu sa tranzitnim Saturnom,nekako imam osjećaj da se meni te promjene neće svidjeti

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Ključ za tranzite Plutona

Post by AstroDul » Tue Mar 20, 2007 5:36 pm

Tranzitni Pluton je uglavnom nezgodan jer zahteva da se starog totalno odreknemo a da novo prigrlimo i da nam to postane način života. Ko se grčevito drži starog, taj tranzite Plutona doživljava kao kataklizmu, a ko je spreman kao ptica Feniks "izniknuti iz pepela svog života", taj će Plutonu biti zahvalan što ga je izbavio iz živog blata i dao mu novu podlogu za život.

Pluton sam po sebi nije ni bolja ni gora planeta od ostalih, ali mu tranziti najduže traju, pa prosto ima 3 do 5 godina vremena da se čovek napati i debelo plati ceh svojoj inerciji. Pustiti stvari niz vodu, to je osnovni moto za tranzite Plutona, i to bez ikakvog žaljenja!

mihela
Posts:6
Joined:Thu Mar 15, 2007 10:33 pm
Location:zagreb

Post by mihela » Wed Mar 21, 2007 7:17 am

hvala na odgovoru! a šta drugo reći nego-živi bili,pa vidjeli :D !

imam jedno pitanje u vezi natalne karte:šta znače ono Learn i Share u desnom donjem rubu na slici,kakva je to podjela,to još nisam vidjela?

Post Reply