Pronalaženje posla - kada?

Novac, posao i karijera sagledani kroz astrološku prizmu.
Post Reply
bojana8
Posts:8
Joined:Sun Mar 04, 2007 11:20 pm
Location:Novi Sad
Pronalaženje posla - kada?

Post by bojana8 » Sun Mar 04, 2007 11:58 pm

Poštovani g. Dule,
molim Vas da mi protumačite natal vezan za posao, ako i kada budete imali vremena. Inače sam profesor književnosti i od jula prošle godine ne radim. Povremeno imam neki honorarni posao (lektorisanje i korektura), ali ništa ozbiljno i stalno. Moji podaci su: 21. 10. 1976, 11:15h, Bor (živim u Novom Sadu).
Hvala :D
Pozdrav
Bojana

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Posao ili karijera

Post by AstroDul » Mon Mar 05, 2007 8:19 pm

Natalni horoskop

Image

Sve planete su skoncentrisane od 9 do 12 kuće, ja to nazivam "uskim" horoskopima, jer nema mogućnost da energija "odskoči" po aspektima u neki drugi deo horoskopa. To znači da treba da budete neka vrsta fah idiota, da pronađete to što dobro radite i da onda radite to i samo to kroz ceo život.

Deveta kuća je kuća izdavaštva, konjunkcija Merkura i Plutona je prevođenje, prelamanje teksta, korektura -- svaka vrsta rada koja svodi (Pluton) tekst (Merkur) u neki finalni oblik. Pošto je to sve u Vagi, mogli biste se baviti pravnom literaturom, ali isto tako i uređenjem doma.

Dokle god budete čekali da neko drugi umesto vas osmišljava poslove, dotle ćete loše prolaziti u životu. Tri planete u desetoj kući su želja i mogućnost da budete glavni, recimo u svom privatnom preduzeću, ili negde kao direktor, menadžer. Ali, tu se zahteva kvantni skok u vašoj psihi, jer kod nas vas svi spremaju da dobro radite za druge (šesta kuća, sasvim prazna u vašem horoskopu), a ne i da budete menadžer, odnosno osoba od svojih ideja sazdana.

Kvadrat Urana na vašu šestu kuću u Blizancima ne daje dobre šanse za posao u narednim godinama, jedino u nekoj elektrotehničkoj školi. Činjenica jeste da je Jupiter u petoj kući, što bi bila srednja škola, ali je taj Jupiter sasvim loš, retrogradan na 29 stepenu, u opoziciji sa svojim vladaocem Venerom iz Strelca. To je i uzajamna recepcija, ali planete ostaju u lošim aspektima i posle zamene mesta, tako da prave koristi od recepcije nema. Venera na 0 Strelca daje astronome, precizne mehaničare, gravere, pa ako biste mogli da se zaposlite u nekoj srednjoj školi koja nije gimnazija...

Ja bih zapravo rekao da ste poprilično promašili profesiju. Planete od 12 do 9 kuće uvek daju glumu (12 kuća), pozorište (11), režiju (10 kuća) i rad u medijima (9 kuća). Ako se već radi o pisanju, onda je to trebalo da bude dramaturgija. Pa izvolite pisati i predlagati svoje radove za televiziju, gde bi i trebalo da budete saradnik i urednik (Sunce, Mars i Uran -- TV u desetoj kući). A kako se dolazi do toga -- pa tako što nešto vi napišete, pa im odnesete, nešto se prihvati, nešto ne i tako to počne, i onda ide sve dok se kreativni genije ne ohladi, što se vama, sa Jupiterom u petoj kući, ma kako loš on bio, nikada neće desiti.

Samo da se razumemo, pisati je teško, mnogo teško -- ali vi to možete. Carpe diem!

bojana8
Posts:8
Joined:Sun Mar 04, 2007 11:20 pm
Location:Novi Sad

Post by bojana8 » Mon Mar 05, 2007 11:00 pm

Poštovani g. Dule,
Hvala Vam na iscrpnom odgovoru. Koliko shvatam ne piše mi se dobro, ni u ljubavi, ni u poslu. :cry: Ne znam da li je to loša karma ili me Jarac u podznaku usporava?! :shock:
Nisam sigurna da li sam promašila profesiju, pošto je književnost bila jedina oblast koja me je zanimala od detinjstva. Čak sam bila spremna da pauziram godinu dana ako ne upišem fakultet, pošto je konkurencija bila velika. Po prirodi sam pomalo stidljiva i nisam ljubitelj javnog istupanja (gluma, TV), ali sam skoro dobila ponudu da radim u jednoj televiziji kao lektor i saradnik u dramskoj redakciji. Možda je upravo to o čemu ste Vi pisali. Moram o tome dobro razmisliti. :D
Do sada nisam nikada radila u srednjoj školi, već samo u dve osnovne i nisam bila zadovoljna, pre svega odnosom među ljudima, nedostatkom kriterijuma...
Inače se bavim pisanjem, ali za sada objavljujem samo stručne tekstove u periodici. Nikada nisam o sebi razmišljala kao o menadžeru, direktoru i osećam da nije to za mene.
Kažete da bih se mogla baviti pravnom literaturom (lektura, korektura), možda, ali do sada sve knjige koje sam radila bile su istorijske studije ili tekstovi iz oblasti religije i duhovnosti. Tako da ću to morati da sačekam i vidim kako mi ide.
Hvala Vam još jednom.
Pozdrav
Bojana

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by AstroDul » Tue Mar 06, 2007 12:12 am

ali sam skoro dobila ponudu da radim u jednoj televiziji kao lektor i saradnik u dramskoj redakciji. Možda je upravo to o čemu ste Vi pisali. Moram o tome dobro razmisliti.
Nemojte razmišljati ni tren, već rukama i nogama kopajte da dođete do tog posla. Odmah!

Inače, ne bih rekao da vam se ne piše dobro. Jednostavno, nisu svi periodi života uzbudljivi. Biće i dobrih i loših tranzita još puno, ali u sledećih godinu ili dve, uglavnom ih neće biti, zatim će od 2008 i 2009 biti puno tranzita, toliko da nećete znati sa koje strane vas udara itd. Ovaj period iskoristite za lično uzdizanje i rad na sebi.

Pošto ste u drugom forumu pitali za ljubav, znajte da je neće biti dok ne počnete da živite svoj život kako treba. Kada postanete to što "horoskop hoće", i pravi muškarac će se pojaviti, jer ćete tek onda funkcionisati na njegovoj frekvenciji.

Prvo vi morate da počnete da cenite sebe, pa će onda i drugi početi da cene vas, od njih će se pojaviti neko ko će moći i da vas zavoli. Ne može vas voleti onaj koji vas ne ceni, a svi vole da se druže sa uspešnima. Da li biste vi voleli za svog dragog da kažete, ma eno ga sedi nezaposlen kući i ne zna šta ga je snašlo, ili bi bilo lepše reći... joj, toliko radi da jedva kući uspevamo da se vidimo...

bojana8
Posts:8
Joined:Sun Mar 04, 2007 11:20 pm
Location:Novi Sad

Post by bojana8 » Tue Mar 06, 2007 3:33 am

Hvala Vam još jednom.

Post Reply