Kako iskoristiti Sunce u desetom polju?

Novac, posao i karijera sagledani kroz astrološku prizmu.
Post Reply
Zvezdica
Posts:8
Joined:Sun Apr 01, 2007 9:48 pm
Kako iskoristiti Sunce u desetom polju?

Post by Zvezdica » Sun Apr 01, 2007 10:52 pm

Kao prvo, dobro veče. :D
Red je prvo da se predstavim, ja sam jedan dupli Merkur. :lol:
Astrologijom se zanimam nekih sedam meseci, sto će reći kratko.
Naravno, same osnove sam koliko toliko savladala.
Ali naravno nisam ni blizu nekog ozbiljnijeg tumačenja. Međutim, kao i svi tako i ja uvek imam neka pitanja. :oops:
Naravno da ne želim da budem navalentna ali ću ovo pitanjce postovati ovde, pa kada bude raspoloženih za odgovor, biću zahvalna.
Dakle, ja sam majka cetvoro dece. Zadnjih 10 godina nisam radila, naravno u taj rad ne racunam, rad sa decom. Moji planovi su bili, da nakon cetvrtog deteta pocnem sa radom. Međutim, skoro sam odlučila da rodim i peto dete. :D
I sada se pitam, da li ću ikada iskoristiti svoje Sunce u desetom polju i na koji način?
Možda ce pomoći: Ja sam puna energije i jako želim da uradim nešto po pitanju svoje karijere. Ali da li će to biti moguće, zaista ne znam.
:(
Natalna karta

Zvezdica
Posts:8
Joined:Sun Apr 01, 2007 9:48 pm

Re: Kako iskoristiti Sunce u desetom polju?

Post by Zvezdica » Fri Apr 06, 2007 6:43 pm

Da li to sto se vladar desetog polja, Merkur nalazi u devetom polju ( inostranstvo...) moze reci da je moj uspeh vezan za inostranstvo ili... :?: Zatim Sunce od aspekata pravi trigon sa Uranom koji se nalazi u drugom polju, sto moze da govori o nekom radu sa tehnikom...kompijuterima...ovo je misljenje totalnog pocetnika ali hajde sad, tu smo da vezbamo. :)

Zvezdica
Posts:8
Joined:Sun Apr 01, 2007 9:48 pm

Re: Kako iskoristiti Sunce u desetom polju?

Post by Zvezdica » Mon Apr 09, 2007 3:02 pm

Citajuci naleteh na deo gde pise da je potrebno ostaviti podatke a ne natalnu kartu. Pa da uradim tako.
03. 06. 1971
Smederevska Palanka
11:28 AM

:wink:

Zvezdica
Posts:8
Joined:Sun Apr 01, 2007 9:48 pm

Re: Kako iskoristiti Sunce u desetom polju?

Post by Zvezdica » Fri Apr 13, 2007 12:00 am

Ja sam sve uradila i opet nista. :oops: Da li sam nesto skrivila pa niko nece da prica sa mnom? :oops: :( :( :(

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Sunce u 10 kući

Post by AstroDul » Fri Apr 13, 2007 8:26 am

Da li sam nesto skrivila pa niko nece da prica sa mnom?
Ne, taman posla!

1) Broj članova ovog foruma još uvek nije dovoljno veliki da bi se među članovima željnih odgovora pojavilo nekoliko astrologa koji mogu da odgovore kvalitetno.

2) Postavili ste sasvim uopšteno pitanje, na koje se kvalifikovan odgovor ne može dati. Preciznije, može, ali će sve nekako ostati u domenu prepisivanja tekstova iz knjiga za početnike, a to nije smisao ovog foruma. Smisao ovog foruma je da se ljudima pomaže u teškim trenucima njihovog života, a u vašem pitanju takvog naboja nema. I budite sretni dok nema!

3) Pripremajući se za ovaj forum, čitao sam druge forume i nailazio na postove tipa

"znam da ima jedna planeta koja se odnosi na to, ali sad ne mogu da se setim koja je."

Ja bih da takvih postova u mom forumu nema. Nema, kao što vidite, ni sekcije za pričanje "o svemu drugom što interesuje članove foruma", gde ljudi pričaju o politici, prenosu fudbala i sl. Ima hiljade takvih foruma i subforuma, a u ovom nas jedino interesuje pomaganje ljudima kad im je teško i to kroz astrološku analizu i sintezu.

Zbog svega toga ste dugo čekali na odgovor. Evo natalne karte

Image

Sunce u 10 jeste važno, a čitajući astrološke knjige, čini se da bi svi sa takvim položajem morali biti političari, direktori i šefovi. E pa, ne mora! U vašem horoskopu se Sunce troši kroz veliki vazdušni trigon sa

Mesecom -- materinstvo, rađanje,

Uranom -- suvladar pete kuće (deca),

Marsom u petoj kući (deca) pod upravom Urana (vladar pete u trigonu sa planetom iz pete kuće),

pri čemu je Mars u konjunkciji sa Severnim Mesečevim čvorom -- vrhunski uspeh u životu.

Vladalac vašeg Sunca je Merkur, u devetoj kući i u Biku, na 23 stepenu. To je stepen Vodolije -- grupe, što više to bolje. Merkur je sa Venerom, svojim vladaocem, ali ga od Sunca deli Saturn na 28 Bika -- do uspeha u životu će se doći samo u drugoj polovini života, uglavnom negde preko 40 godine i potom.

Vladalac Sunca je u znaku ispred znaka u kome je Sunce, što bi moglo značiti da se Sunce vraća unatrag, ili da ga vladalac drži za uzde i smiruje. Merkur je u stvari zarobljen između dve planete jače od sebe, pa samim i Sunce se oseća pomalo ograničeno -- lakše mu je da sija kroz aspekte nego kroz znak ili kroz svog vladaoca. Sunce je ovde član vrlo jakog velikog vazdušnog trigona!

Dok je tr Uran kvadrirao natalno Sunce, do sredine januara 2007. godine, dotle ste mogli da sprovedete neke promene u svom životu, a jedna od njih lako može biti povećani interes za astrologiju (kao što i sami kažete, zainteresovali ste se za astrologiju u proteklih 7 meseci). No, kvadrat je prošao i sad, tu ste gde ste. Ovogodišnji tr Jupitera iz Strelca vam ne prija, kao da biste se rastrgli na sto strana a to u stvari ne može. Neku akciju očekujte od retrogradnog Marsa, koji u poslednja tri meseca 2007 i u prva tri meseca 2008 biti dugo na kraju Blizanaca i u Raku -- to bi konačno, mogla biti dovoljna infuzija nove energije za neki novi početak, pa makar to bilo i začeće i rođenje petog deteta!

Zvezdica
Posts:8
Joined:Sun Apr 01, 2007 9:48 pm

Veliko, veliko hvala gospodinu Duletu !!!

Post by Zvezdica » Fri Apr 13, 2007 9:28 pm

Kao prvo da se zahvalim na odgovoru i da jos jednom uputim iskreno odusevljenje za ovakav forum. :D
1) Broj članova ovog foruma još uvek nije dovoljno veliki da bi se među članovima željnih odgovora pojavilo nekoliko astrologa koji mogu da odgovore kvalitetno.
Zaista odlicna zamisao ! :D
Smisao ovog foruma je da se ljudima pomaže u teškim trenucima njihovog života, a u vašem pitanju takvog naboja nema. I budite sretni dok nema!
Od sve srca vam hvala na ovim lepim recima. Moram priznati da ste potpuno u pravu. :D
...Zbog svega toga ste dugo čekali na odgovor.
Da budem iskrena i nije bilo tako dugo. :oops:
Sunce u 10 jeste važno, a čitajući astrološke knjige, čini se da bi svi sa takvim položajem morali biti političari, direktori i šefovi. E pa, ne mora! U vašem horoskopu se Sunce troši kroz veliki vazdušni trigon sa

Mesecom -- materinstvo, rađanje,

Uranom -- suvladar pete kuće (deca),

Marsom u petoj kući (deca) pod upravom Urana (vladar pete u trigonu sa planetom iz pete kuće),

pri čemu je Mars u konjunkciji sa Severnim Mesečevim čvorom -- vrhunski uspeh u životu.
Nisam sigurna da sam najbolje razumela. :oops: Da li se taj uspeh odnosi na uspeh u materinstvu ili karijeri?
Jos jednom, VELIKO HVALA na vremenu koje ste odvojili za mene :oops: prijatno sam iznenadjena i vise nego zadovoljna sa Vasim odgovorom. :D

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Šta je uspeh u životu?

Post by AstroDul » Fri Apr 13, 2007 9:41 pm

Da li se taj uspeh odnosi na uspeh u materinstvu ili karijeri?
Vaš najveći uspeh je četvorostruko materinstvo, dakle, odnosilo se na materinstvo, a celo tumačenje se vrti oko snage dobrih aspekata, u ovom slučaju trigona, koji su kod vas izuzetno jaki.
Last edited by AstroDul on Thu May 03, 2007 6:52 pm, edited 1 time in total.

Zvezdica
Posts:8
Joined:Sun Apr 01, 2007 9:48 pm

Re: Šta je uspeh u životu?

Post by Zvezdica » Fri Apr 13, 2007 10:03 pm

Jos jednom veliko hvala ! :D


P. S. Uspeh u zivotu je imati sto vise lepih trenutaka... :D

Post Reply