Stalni posao

Novac, posao i karijera sagledani kroz astrološku prizmu.
Post Reply
weie
Posts:12
Joined:Mon Mar 26, 2007 6:13 pm
Stalni posao

Post by weie » Thu Mar 29, 2007 11:27 am

Verovatno sam na temu braka postavila vise pitanja, nadajuci se da cu dobiti odgovor bar na jedno. Bicu sada konkretna i sa jednim pitanjem - hocu li i kada imati povoljne aspekte za neki dugorocniji posao, s obzirom da sam do sada cesto menjala poslove (ne svojom voljom vec sticajem okolnosti) i nista mi nije potrajalo duze od dve godine.
Rodjena sam 12.05.1973. u Surdulici u 03:15 h ujutru.

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Posao!? Koji posao?

Post by AstroDul » Sat Apr 07, 2007 12:46 pm

Evo natalne karte

Image

Saturn u drugoj kuće ne raduje unapred, više govori da se do novca ličnim radom može stići samo uz veliki samopregor, pedantan rad i planiranje, i još bolju egzekuciju. Merkur vlada drugom a nalazi se u prvoj kući, na 11 Bika, što znači da svuda morate biti lično, a da bi najbolje bilo da držite prezentacije (11 stepen, grupa ljudi okupljenih oko cilja) o nekim novim proizvodima ili tehnologijama. U Biku, to bi moglo biti nešto za grlo, tiroidnu žlezdu i slično. Saturn u drugoj je drvo, okamenjeno, pa bi to mogao biti i neki balzam za ruke, nešto što se dobija od drveta, kore, posle duge prerade i sl.

Saturn kvadrat Mesec, a Mesec je na stepenu Saturna, znači da se vaši interesi i interesi poslodavca (Mesec u šestoj -- tamo gde vi radite, a Saturn je šef), neće poklapati. Uz Uran u šestoj, nije čudo da menjate poslove, rad za druge vam prosto ne leži.

Kako god da se obrne i okrene, ovde neke pare ne stoje, odnosno, ne stoji da ih možete lako zaraditi i ludo se zabavljati pri tom.
Last edited by AstroDul on Tue Apr 10, 2007 3:44 pm, edited 1 time in total.

weie
Posts:12
Joined:Mon Mar 26, 2007 6:13 pm

Postavili ste dobar naslov, nazalost!

Post by weie » Tue Apr 10, 2007 2:35 pm

Pisete kao da me poznajete. Veciim delom mi je poznato ono sto ste napisali ali ste mi dali i neke konkretne savete koje nisam znala i zahvalna sam Vam na tome.

Evo dacu i konkretne primere za ucesnike sajta kao potvrdu onoga sto ste mi rekli:
- Zaista mi leze prezentacije, 1995. i 1996. god. sam prodavala
oriflame kozmetiku, putem prezentacija i to veoma uspesno, skoro sam postigla status direktora - robu sam donosila iz robne kuce oriflame u Bugarskoj. Uzivala sam radeci taj posao i nisam ga dozivljavala kao
posao. Prestala sam silom prilike zbog sve ucestalijih nemira u Bugarskoj..

- Potvrda za "Merkur vlada drugom a nalazi se u prvoj kuci, na 11 Bika, što znaci da svuda morate biti licno" je - da sam drzala butik sa "St.George" robom a morala sam i sama da radim u butiku i sve ostalo sto rade vlasnici...i to sam prekinula ne svojom voljom, vec zato sto je vlasnik lokala (koji sam iznajmljivala) odlucio da sam otvori neki butik. Seljenje i preregistracija mi se nisu isplatili pa sam morala da prekinem.

Sto se tice onoga da se "moji interesi i interesi poslodavca nece poklapati" - to se ne desava zato sto sam ja nerealna i previse ocekujem, vec zato sto sam uvek radila u cudnim uslovima, evo primera:
- Zaposlio me "kucni prijatelj" roditelja kao sekretarucu u gradjevinskoj firmi ali se ispostavilo da nije to uradio iz postovanja prema mojima i da meni izadje u susret, vec zato sto je hteo da mu budem ljubavnica! Bila sam dovodjena u neprijatne situacije i vesto im odolevala, da bi mi na kraju, kada je video da nece postici svoj cilj, dao otkaz.

- Onda sam imala ponudu od dalje rodjake da radim veleprodaju u njenoj firmi zenske konfekcije - obecala mi je i pristojnu platu i da cu biti prijavljena...Medjutim, niti me prijavila, niti je dala platu koliku je obecala, a pri tom sam morala ne samo da radim veleprodaju vec sam radila i u maloprodaji i sindikalnu prodaju i druge jos poslove kao spoljni momak. Ponasala se sa potpunim nepoverenjem prema meni a nije imala razloga jer sam bila pohvaljivana od strane kupaca. Tu sam sama dala otkaz.

I sada, vec pola godine konkurisem na raznim mestima i ne bivam pozvana ni na kakav razgovor. Ponekad sam ocajna, kao da sam nepismena pa nema posla za mene, a nije tako - niti sam lenja, prilicno sam snalazljiva, prijatna sam, postena, doduse i vrlo direktna...ali na zalost, u danasnjim vremenima svi znamo kako se u vecini slucajeva dolazi do posla...

Napisah ceo roman :lol: nadam se da me necete psovati.

Dragi Dule, malo je reci Vam - hvala. Kazu da covek koji daje i dobija, pa ce Vam se verovatno Vasa predusretljivost nama, kad-tad isplatiti. Da sam u materijalnoj situaciji, istog trenutka bih Vas kontaktirala da se i licno vidim sa vama, ali bicu strpljiva dok ne budem u mogucnosti.
Dala sam sebi slobodu i obratila Vam se sa jos jednim pitanjem ali u ime mog brata koji je trenutno u inostranstvu - posto ste poostrili nacin pristupa na sajt.

Pozdravljam Vas i svako dobro.

Post Reply