preventiva

Kakav ce biti brak, kada ga je pogodno sklopiti i sa kim.
Post Reply
webhanuma
Posts:9
Joined:Mon Mar 26, 2007 8:42 pm
preventiva

Post by webhanuma » Sun Apr 01, 2007 9:07 pm

Dobro vece :-)

I dan danas vas se setim kako ste mi tadasnjeg partnera oslovljavali sa "bivsi muz" :-( te se nadam da ce i ovaj imati neki prigodan ali lepsi nick
Ovako. Ovo je covek kog sam upoznala na netu, odnos nam je od prvog sekunda najintenzivniji moguci. Ne zivimo na istom tlu tako da su prilagodjavanja neminovnost. Radimo sve u nasoj moci da se u dogledno vreme spojimo (zivimo zajedno) jer je trenutno to neizvodljivo. Dakle, da vam predstavim mog buduceg supruga:
07.10.1976. u 5:30am Leskovac
ja 21.03.1981 u 8:55am Sarajevo

Zelim sugestije kako prevazici probleme i u kom polju ih ocekivati.
Jedno drugom cemo biti drugi brak.

Neizmerno zahvalna, suncane dane vam zelim!

webhanuma
Posts:9
Joined:Mon Mar 26, 2007 8:42 pm

u cara Trojana kozje usi!!

Post by webhanuma » Tue Apr 10, 2007 10:11 pm

Ubija me nestrpljenje!
Evo nasmejah se kad sam skontala da sam i pitanje postavila za dan budala :-) svecano nema sta
Ako i ovog prekrstite u "bivsi" onda mi je celibat jedina opcija :?
Odo' da umrem od sramote sad :oops:

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Zar sam 11 dana čekala na ovo!?

Post by AstroDul » Wed Apr 11, 2007 6:09 am

Natalni horoskop za webhanumu je:

Image

Oba vladaoca sedme kuće (prvi brak), Jupiter i Saturn, su retrogradni, ali su i oba vladaoca devete kuće (drugi brak), Saturn i Uran, takođe retrogradni. To znači da je oba partnera upoznala u nekim od prošlih života, pa u ovom životu ne mora da troši mnogo vremena na samo upoznavanje. Otuda relativno lako odlučivanje za brak, u oba slučaja.

Sudbinu prvog braka zapečatio je kvadrat Urana na sedmu kuću. Bilo pa prošlo, ali se moralo odraditi.

Druga veza je prikazana devetom kućom u Jarcu i Vodoliji. Vladalac Saturn je u devetoj od devete, dakle, iz inostranstva (što u astrologiji znači praktično bilo koje drugo udaljeno mesto a da nije rodni grad). Pošto je Mesec tu, sa njim bi ona konačno mogla da postane majka, i to poviše puta (konjunkcija Jupiter).

Stvari bi izgledale bolje da naspram jednog stelijuma, u Vagi, ovde nije drugi stelijum, Venera, Sunce i Ovan. To su veliki praktični problemi u vezi, jer su ili daleko (sve ono u devetoj kući), ili putuju da bi se videli na kratko (Venera, Sunce i Mars u trećoj kući), avionom (trigon Uran sa početka Strelca), ili emailovima preko Interneta (isti taj trigon Urana).

Prva trudnoća u drugoj vezi predstavljena je prvom kućom, ali vladalac je Merkur, u padu u Ribama, kvadrat Uran... prva trudnoća u drugom braku može biti naglo prekinuta. Ako se ta trudnoća hoće održati, najbolje bi bilo da ostane trudna dok su još fizički razdvojeni, tj. pre nego se venčaju.

Natalni horoskop za njenog (drugog) dragog je

Image

Gospodin Br. 2 sasvim sigurno ima rasturen brak Br. 1, jer mu je sve postavljeno upravo tako:

masa planeta u prvoj kući, a nijedna u sedmoj -- nema pojma šta je brak i davanje partneru,

Mars, vladalac sedme u znaku svog pada, u Vagi -- pogrešne procene,

vladalac sedme konjunkcija Uran -- na kraju jedva čeka da se spase od neuspelog braka i da uhvati "malo zraka van mraka".

Drugi brak, predstavljen 9 kućom, je mnogo bolji. Saturn kv Venera -- sada želi da bude iskusniji partner u vezi i da vodi,

Merkur kao vladalac u četvrtoj, skućiće će kuću i zato i ulazi u brak,

Sunce, Mars i Uran u petoj kući od devete -- iznenadna ali baš željena trudnoća,

Jupiter trigon Merkur, pri čemu je Jupiter blizu Ascendenta drugog partnera -- trajni brak.

Inače, njemu je Venera na 13 Škorpije, što se odnosi na prepucijum, to je udna navlaka, kožica koja se na muškom polnom organu pomera gore dole. Venera na tom stepenu, u lošem aspektu, može dati probleme, pa ako ih ima, to treba lečiti kod urologa.

...

NAPOMENA: Tumačenje će biti završeno tokom popodneva!

**** Admin -- tumačenje jeste završeno tokom popodneva, ali pošto je webhanuma već odgovorila, pogledajte prvo njen odgovor pa onda i moj odgovor na njen odgovor, o kompozitnom horoskopu koji sledi:



Kompozitni horoskop je

Image
Last edited by AstroDul on Wed Apr 11, 2007 4:34 pm, edited 2 times in total.

webhanuma
Posts:9
Joined:Mon Mar 26, 2007 8:42 pm

veliko hvala veliki magu :-)

Post by webhanuma » Wed Apr 11, 2007 9:49 am

Joj sto ste mi dan ulepsali!!!
Mame mi nisam htela da budem bezobrazna, nego sam sva na iglicama sedela.... onog proslog kad ste mi pokopali, mi u to doba ziveli ko' golubovi, pa ne bih vise taj usud.
Ovako samo da prokomentarisem (ne dam se spreciti, samo ban pomaze :oops: )
To znači da je oba partnera upoznala u nekim od prošlih života, pa u ovom životu ne mora da troši mnogo vremena na samo upoznavanje.
Eto! Ja sam to pricala pre ljudima, pa prestala, jerbo svi misle da sam luda i neozbiljna, a od roditelja, rodbine, prijatelja ovog krijem ko' zmija noge (rekoh im sledeceg zetka da upoznaju samo kad mi bebu da :-) )
Sto se tice prvog braka (ovo pricam jer vidim da ljudi prate diskusije izmedju vas i korisnika) on je poceo u roku od tri-cet'ri sad, znaci od prvog momenta od kako se znamo mi smo ziveli zajedno. Dakle okolina je bila ubedjena da je one night stand.... a stvarno bio brak... skontali su to, tek kad sam se ja odselila, pa smo nastavili da se bacakamo na relaciji Srbija-Nemacka stalno. Nama to bilo smesno, mi ziveli zajedno i stvarno se videlo da prijamo jedno drugom, svi nas gledali s negodovanjem, ja se vratila fax da zavrsim i tad nam nocne more pocele, a zli jezici nas u idealan par proglasise. Sve u svemu nije pomoglo. A ta sudba seljakanja i kratkih vidjanja ja sam mislila da je to moj doprinos svetu :-) Jerbo ja za drugo ne znam, i ovaj sad ima istu pricu, pa stvarno jedva cekam da se spojimo normalno.
Druga veza je prikazana devetom kućom u Jarcu i Vodoliji. Vladalac Saturn je u devetoj od devete, dakle, iz inostranstva (što u astrologiji znači praktično bilo koje drugo udaljeno mesto a da nije rodni grad). Pošto je Mesec tu, sa njim bi ona konačno mogla da postane majka, i to poviše puta (konjunkcija Jupiter).
Ovde su mi oci zasuzile od srece, jer stvarno ne postoji nista cemu se nadam koliko detetu. Od raznih infekcija, hormona, ginekoloskih problema...bas sam tu nekako unesrecena. Svim srcem se nadam da je ovo tacno, pa mi nije vazno ni kad dodje... samo da dodje (jer sam vec kontaktirala socijalne centre, naucila sve sto ima od procedura za usvajanje.. to je uzgred i jedini razlog zasto sad po prvi put zelim brak s potpisom)
NB za ucesnike: moj prvi je imao dete... koje sam ja volela 1000x vise nego on i to nas je jako udaljila, slomio mi je srce svaki put kad tom detetu nije dao ljubav, nego uskratio (los odnos s majkom ne zahteva kaznjavanje deteta!). Takodje i prvi i drugi su bili "stranci", prvi Nemac, drugi nas covek koji ne zivi ovde. Jupiterko je bio najcudnija dusa koju sam upoznala (neptun u sedmoj mi to dade) i pored toga sto je bio naucnik, svi su ga nekako videli ko' filozofa. Saturnko je sav crn i jak, i nadam se sa zivotnim iskustvom iz prvog braka, jerbo volim da je raazlika u godinama sto veca!
Stvari bi izgledale bolje da naspram jednog stelijuma, u Vagi, ovde nije drugi stelijum, Venera, Sunce i Ovan. To su veliki praktični problemi u vezi, jer su ili daleko (sve ono u devetoj kući), ili putuju da bi se videli na kratko (Venera, Sunce i Mars u trećoj kući), avionom (trigon Uran sa početka Strelca), ili emailovima preko Interneta (isti taj trigon Urana).
Hm da! Stace i to nekad, nadam se sto pre, a sad kako je tako je ja ga volim. Inace muz br. 1 je zahtevao konstantna putovanja i konstantan rad (dakle moj posao je pratio lokaciju na kojoj se on nalazi, pa je to trebalo da radi i moj PhD, pa...), ovaj drugi isto je za sad tako, ali verovatno ce nasi prakticni problemi da budu vrednosni sistemi -on covek materijalista, a ja prosto nisam pa nisam! edukacioni nivoi nebo i zemlja... sve to udaljava coveka. No zelim prevazici ovaj put stvarno.
... prva trudnoća u drugom braku može biti naglo prekinuta. Ako se ta trudnoća hoće održati, najbolje bi bilo da ostane trudna dok su još fizički razdvojeni, tj. pre nego se venčaju.
Spade osmeh. Dakle prekid u vidu abortusa za mene nikad nije bila opcija, e sad koje se druge sve opcije nude, potajno se nadam da nikad necu saznati.
masa planeta u prvoj kući, a nijedna u sedmoj -- nema pojma šta je brak i davanje partneru
Hmmm, to nije kako ga ja dozivljavam?! A ova zena br.1 mu je jako prosperirala pored njega (socio-ekonomski status, drzava u kojoj nikad ne bi bila..). Razmislicu o ovome.
vladalac sedme konjunkcija Uran -- na kraju jedva čeka da se spase od neuspelog braka i da uhvati "malo zraka van mraka".
Oooo da! U zivotu ne videh da je neko tako pobegao i isekao sve sto je imao (moram priznati meni olaksava situaciju na emotivnom polju dosta), ali jako ruzno mu se okoncao brak. Meni brzo, njemu stvarno krahom... bas smo kompatibilni :-)
Drugi brak, predstavljen 9 kućom, je mnogo bolji. Saturn kv Venera -- sada želi da bude iskusniji partner u vezi i da vodi
To me je tako namagnetisalo! Znam da mi je potreban neko jaci, a taj se nikad desio nije, i jasno vidim da ima potencijal on da vodi kakvu god vezu imamo. Ja bih da budem zena iz senke :-)
ALI...zar kod njega nije vladalac devete u 12oj (merkur)? Zbunila sam se?
Sunce, Mars i Uran u petoj kući od devete -- iznenadna ali baš željena trudnoća
ovo je jako interesantno da kod nas oboje pricate o trudnoci, jer mi od kako smo se upoznali, ko' o cemu mi o detetu. Dakle imam utisak i prvog dana da nam se desilo, da bi mi bili srecni a ne u najmanju ruku zbunjeni.
Jupiter trigon Merkur, pri čemu je Jupiter blizu Ascendenta drugog partnera -- trajni brak.
Ovde sam se taaaako nakezila ko' malo dete :-) I onda se mislim, cuti bedo pa mozda covek ne prica o tebi.
Inače, njemu je Venera na 13 Škorpije, što se odnosi na prepucijum, to je udna navlaka, kožica koja se na muškom polnom organu pomera gore dole. Venera na tom stepenu, u lošem aspektu, može dati probleme, pa ako ih ima, to treba lečiti kod urologa.
Ostalim delovima sam se samo radovala dok sam citala, ali ovo :shock: :shock: :shock:
100% znate lekara koji ga je operisao :wink: Jeste odradio to jos pre 10ak godina cini mi se da rece.
NAPOMENA: Tumačenje će biti završeno tokom popodneva!
U strahu od kompozita ne smem jos da kazem da se radujem, ali sva sam u znaku iscekivanja (sazvezdje odmah posle riba :-) )
ima onaj smajli sto se poklanja, al' ga nemate ovde... eto sad bih ga stavila :-)
Jos jednom, ...neizmerno hvala![/quote]

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Nastavak tumačenja -- kompozitni horoskop

Post by AstroDul » Wed Apr 11, 2007 5:23 pm

NAPOMENA Ovo je nastavak tumačenja iz prethodnog toka ove teme, ali je sticajem okolnosti razbijeno na dve poruke, prvu i ovu.

Dakle, kompozitni horoskop je najbolji deo ove priče, jer su Sunce na 7, Mesec na 5, Venera na 19 i Mars na 16 Jarca, svi u istom znaku, i u konjunkciji.

Sunce i Mesec daje neraskidivu vezu, totalno stapanje muškog i ženskog polariteta, um i duša zajedno. Seksualni odnosi kao potpuno stapanje dva tela.

Sunce i Venera zajedno -- ljubav, čista, prava ljubav, unutrašnje toplo osećanje koje navire samo od sebe čim se vide.

Venera i Mars zajedno -- ljubav, ali ovog puta kroz pokret, živahni seksualni odnosi, što jedan hoće drugi radi.

Ovakve konjunkcije bi trebalo da imaju svi zaljubljeni i bračni parovi!

Šlag na tortu je trigon Saturna iz Device na stelijum iz Jarca, što će celu priču zapečatiti, ali na dobar način. Što su duže zajedno, biće im sve bolje!

Brakom vladaju Uran na 18 Škorpije, i Neptun na 18 Strelca. Uran u 4 kući daje nerešeno stambeno pitanje i puno preseljenja, sve dok se kuća na natrpa Uranskim stvarima kao što su Internet, računari, mobilni, popularna elektronika i sl. Ovakva 4 kuća bi najbolje dala stan na velikoj visini (vrh neke zgrade, ili visoka padina, litica sa koje se vidi reka), a od gradova u obzir dolazi Dunav -- Bratislava, Budimpešta, Beč i Beograd.

Pored kuće treba da bude neki most, koji je nekoliko puta do sada bio razrušen, smanjivan, popravljan itd.

Uran kao vladalac kuće braka je u sekstilu sa Venerom, pa će to biti brak sklopljen iz ljubavi.

Od loših aspekata, Venera i Mars imaju kvadrat sa Plutonom, i Merkur konjunkciju sa Neptunom. Kvadrat Venere i Plutona daje važnu i duboku vezu, u kojoj se partneri lako mogu povrediti upravo kroz ljubav koju isijavaju, dok Mars kv Pluton hoće da da nerazrešene probleme koji povremeno eksplodiraju pravo u lice... u ovom odnosu, stalno treba pričati i da bi se eliminisao uticaj Neptuna koji će kvariti verbalnu komunikaciju preko konjunkcije sa Merkurom.

Doduše, Merkur i Neptun u Strelcu mogu dati i rad na filmu, kreativni marketing itd. -- sve gde izvesna mera iskrivljavanja stvarnosti zapravo doprinosu boljem razumevanju poruke.

Deca!? Da. Ove godine tr Jupiter prolazi kroz petu kuću, ali sledeće prolazi i preko stelijuma u Jarcu i istovremeno je tr Saturn u trigonu sa stelijumom, iz Device. Dakle, i ova godina, ali još više sledeća godina su povoljne.

Pošto webhanuma treba da rodi, vratimo se na njen horoskop u smislu rađanja:

Saturn sa Mesecom -- ili posle 35 godine ili sa starijim/iskusnijim čovekom. Da bi ona mogla da rodi, on mora da mudro upravlja zajedničkim životom, donosi odluke anticipirajući probleme koji se još nisu ni pojavili, a ona mora da se opusti. Tek onda počinju da se stvaraju uslovi da ona rodi.

Primetimo da u petoj kući za drugi brak (prva natalna kuća), on ima Sunce, Mars i Uran, dok ona natalno ima Sunce, Mars i trigon Urana. Najlakše će zatrudneti iz vica, iz neplaniranih ali interesantnih seksualnih odnosa, a vrlo teško ako budu "pravili decu" kroz obavezne seksualne odnose svaki dan, tačno u toliko i toliko sati itd.

On mora biti fizički aktivan a ona ne. Suština je da ona mora prestati da koristi svoju konjunkciju Mars i Sunca, da bi prestao da se obrazuje nepovoljan aspekt -- opozicija -- sa stelijumom u Vagi. A da bi to tako bilo. on mora fizički biti tu (njegovo Sunce i Mars su u njegovoj prvoj kući), ali sa Uranom -- nepredvidivo, malo ga ima, malo ga nema.

Da kvadrat Urana i Merkura ne bi rezultirao preranim prekidom trudnoće, povoljno bi bilo da ona ostane trudna dok su još "nevezani", pre formalno sklopljenog braka, ali onda on mora postati gore opisani Saturn, i brak se mora sklopiti da bi ona postala sigurna u celu situaciju.

Velika prednost ovog kompozitnog horoskopa je što joj omogućava da rodi, jer se loš uticaj Saturna na natalni Mesec prenosi u znak Jarca, gde je kompozitni Mesec, i gde na taj Mesec postoji trigon Saturna.

U njenom horoskopu, dani za oplođenje su dva dana pre i dan posle punog meseca na nebu. (To se može ali i ne mora poklapati sa plodnim danima, ali i tome treba voditi računa.)

Sve u svemu, samo napred!

webhanuma
Posts:9
Joined:Mon Mar 26, 2007 8:42 pm

život je lep coca-cola!!

Post by webhanuma » Wed Apr 11, 2007 6:29 pm

Dakle ovako:
nemam dovoljno reci zahvalnost da iskazem, ali ste buru emocija pokrenuli u meni sa ovih par pasusa.
Od raznih ljudi mogu se cuti lepe stvari, ali od kako vas slusam fascinirana sam da kod vas nije nista lepo jer tako zvuci nego iskreno toliko da boli (kao sto rekoh za onog prvog sam ukor dobila :-) )
Srecna sam ko kucence, rep da imam sad bih mahala!
Verovatno bi svet bio vedriji kad bi svi nalazili svoje druge polovine. Lepo je procitati da sam ja svoju nasla!
Prosto sklona sam iluzijama, samoobmanama i ishitrenim stvarima i na neki nacin sam htela da cujem ili ovo ili sustu suprotnost. Nije da nikad nisam imala crv sumnje jer kao sto rekoh upoznali smo se na netu, dakle distorzija osecaja i istine ne moz' biti veca. I... lepo je znati kako je sve postavljeno!

Sreeeeeeeeeeeeecna sam! Svako slovo me obradovalo! A tim je lepse kad dolazi od nekog ko samo istinu izgovara!
Od srca vam hvala za vreme i trud ulozen!

Cim budemo imali neki stan gore visoko pisacu vam kako most izgleda sa svih Uranskih pomagala :-)
Sve najlepse vama... a ostatku foruma da pozelim ovakav stelijum u kompozitnom :-)

p.s. za ucesnike koji ovo prate u svrhu edukacije, vrlo cu rado odgovoriti na bilo koje pitanje vezano za moj horoskop (sta koji aspekt doneo/odneo), toliko valjda znam ;-)

Post Reply