Koji naslov da stavim?

Koga volimo, koga bi voleli da volimo, a s kim će to stvarno da nam se desi... i kada.
Post Reply
Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd
Koji naslov da stavim?

Post by Dijana » Thu Mar 01, 2007 12:55 am

Da li ovde mogu da postavim pitanje u vezi ove teme? Ako mi se to odobri, da li Dule odgovara?
Hvala
Dijana

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Izvolite, postavite svoje pitanje

Post by AstroDul » Thu Mar 01, 2007 9:16 am

Dijana

Slobodno izvolite postaviti svoje pitanje u vezi sa temom ovog foruma, odgovoriću vam.

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Hvala za odgovor!

Post by Dijana » Thu Mar 01, 2007 4:58 pm

Pa onda moje pitanje bas tako i glasi: Kad ce doci ljubav moja? Ali morala bih da Vam opisem predhodnu situaciju, pa da znate od cega da krenete. Jer postoji mozda mogucnost da je dosla i prosla.
Napisala bih to veceras, pa kad stignete odgovorite mi. Jer ja vise i ne znam sta da mislim! Za pocetak: Rodjena sam 13. 05. 1968 u Beogradu u 10 : 18h ujutro. I odmah da kazem: razvedena sam, sto se u mojoj natalnoj karti i vidi (VII kuca u Vodoliji).
Hvala!

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Post by Dijana » Fri Mar 02, 2007 1:18 am

Pa ja malopre poslah poruku, ali se nije pojavila! Nije otisla ni kao privatna poruka!!! Sta se ovde desava? Ako Vam je stigla, obavestite me, molim Vas! A bas sam obrazlozila svoje pitanje.

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Nastavak

Post by Dijana » Fri Mar 02, 2007 2:27 am

Pa nema veze, ionako sad imam vremena da pisem! Pa cu opet! :D
Elem, kao sto rekoh rodjena sam jednog nesrecnog dana 13.05.1968. u Beogradu u 10:18h ujutru. Razvela sam se sudski 2000. u maju. I od tada sam uglavnom sama. S kratkim prekidima, ali niceg znacajnog nije bilo.
Negde u maju (tacnije pocetkom juna) 2004. upoznala sam preko interneta jednog gospodina. Znam da to cudno zvuci, ali pocela je jedna fenomenalna veza. Valjda sam i ja ekscentricna, pa mi sve to i nije bilo cudno! Kao da smo se citav zivot poznavali, nekako smo se dopunjavali iako je rec o strancu. Proveli smo neko vrema zajedno, ali zbog njegovih ozbiljnih poslovnih problema nismo mogli da zasnujemo tada zajednicu. Mada je on to planirao, a ni ja nisam odbijala. Medjutim mi smo vezu nastavili na daljinu, internetom, telefonom...
I verovali ili ne, to je funkcionisalo dobro. Dopunjavali smo se, sve jedno drugom govorili svaki dan, te nije bilo vecih problema da to traje. Kasnije smo se opet videli. On je cak osecao da je odgovoran za mene i moju buducnost. Bez lazne skromnosti, mogu da kazem da me je obozavao.
I sve je bilo planirano! Pocecemo da zivimo definitivno zajedno kada on resi svoj poslovni problem. Sto je tada ocekivao da se uskoro desi. Znala sam da je vrlo ozbiljno, jer mi je sve pricao pa sam bila upucena. Veliki novac je bio u pitanju, ne samo njegov vec i drugih ljudi. Covek je ustvari bankrotirao! Medjutim, to sada nije vazno, tek kao informacija. Uglavnom, on tada to nije uspeo, a ni dosta vremena kasnije. (Da pojasnim mada nije mesto, u pitanju je tender za rafineriju). Ali moram da kazem, jer se oko toga njegov zivot vrti.
Negde u julu 2005. smo se culi i tada mi je rekao da je u velikoj nevolji i da ce me pozvati kad se izvuce. Ja sam cekala i cekala... I nista. U nekoliko navrata sam pokusala da ga kontaktiram, da dobijem neko objasnjenje. Medjutim uvek sam nailazila na zid. Ili nije odgovarao, ili je postajao veoma grub i neprijatan. Sto na njega ne lici, to je covek veoma lepih manira. Da li je on na mene ljut, da li sam nesto strasno pogresila, ili jednostavno pokusava da se odbrani i izoluje da ne bi morao da objasnjava??? Inace je vrlo ponosan tip i ne podnosi kada gubi.
Poslednji put, kad sam mu proslog meseca poslala cestitku za rodjendan odgovorio mi je mailom i napisao da se on ozenio i da prestanem da ga kontaktiram!!! Moja intuicija mi govori da to nije tacno, jednostavno covek nije u tom fazonu. A i astrolog Alexandra mi je rekla da je to tesko moguce u njegovoj situaciji. Ali ja (jedan Bik) sam mu odgovorila istom merom, nisam mogla da podnesem da mu ostanem duzna!
Imam razloga sto ovo pitam, jednostavno mislim da mi je on nekakva sudbina. A i ja njegova. Ja sam pokusavala u vise navrata da pronadjem nekog drugog, ali mi se nekako nije nikad dalo. Uvek sam se vracala na njega. A i kako ne bi kad smo se super kapirali! I sad se ja s razlogom plasim da cu ostati sama.
Znam da ce neki astrolozi mozda ovo objasniti karmom (u koju i ne znam da li da verujem)! Ali i to je tema za neku drugu raspravu, koju cak razmisljam da postavim na ovaj forum, pa da pricamo o tome. Ali i u slucaju da jeste, sta ja tu mogu, kako ja na to mogu da uticem? Sta onda treba da se desi? Kada ce meni nesto lepo da se desi mapokon???
Inace gospodin je rodjen 10.02.1955. u Ankari u 3:45h ujutru (rekao je da je proverio i da tako pise u krstenici, mada mi je ranije rekao da misli da je izmedju 2:00 i 2:30h). Inace zivi u Istanbulu.
Posto sam naucila da su za astrologiju geografski pojmovi jako vazni, mozda treba da pomenem da je taj neuspeli posao obavljao u Albaniji (znam da smesno zvuci, ali je tako). I tamo je od skoro opet. Izgleda da pokusava da spase posao.
Inace je bio ozenjen dva puta. Rekao je da su ga obe oterale (eto koliko je lak za trpeti ga). Druga zena mu je bila strankinja (da ne bi doslo do zabune). Od koje se razveo mislim negde '95 - '96 (ako se dobro pamtim). Bila je ruskinja, u to vreme je ziveo u Rusiji.
Inace Alexandra, sa kojom dosta raspravljam o astrologiji i koja me je mnogo cemu naucila, je pokusala vise puta da protumaci ovog cudnog coveka i nas odnos. Mislim da je to dosta uspesno odradila, bar sto se tice proslih dogadjaja. I uvek se vracala na isto: da cemo se mi ponovo sresti, da mene vidi u njegovom horoskopu, a njega u mom. Medjutim, Vi imate vise iskustva (ona je ipak mlada), pa cete mozda bolje moci da resite ovu zavrzlamu. Mozda uspete da vidite i nesto sto ona nije mogla.
Inace Vodolije su moja sudbina (moj bivsi muz, neki posle njega,... i tako redom), i eto lepo sam prosla s njima!!! Izvinjavam se g-dinu Duletu, jer negde sam procitala da je i on Vodolija! :wink: Mada kad sve saberem, s njima se nekako najbolje razumem. Mislim na sve vrste odnosa, ali ja to onako laicki tumacim - moja VII kuca! Mozda ce Vodolija najbolje protumaciti Vodoliju!!! :idea:
Pokusala sam u najkracem da Vam predstavim situaciju, pa Vas ako ne mrzi da citate - HVALA!!!

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by AstroDul » Fri Mar 02, 2007 5:53 am

Evo prvo Dijaninog natalnog horoskopa:

Image

Prva kuća za brak, tj. sedma u natalnom horoskopu, je potrošena kroz razvod 2000. godine. Za sledeći susret, važna je deveta kuća, koja i inače jeste kuća inostranstva. U njoj je Saturn, što znači da bi veza bila sa razlikom u godinama, ovde je to 13 godina, ali još u vek u granicama od 8 do 15 godina. Gospodin br. 2 je bogat (četiri planete u drugoj kući od devete, Sunce tu, Venera i Merkur kao vladaoci, i mesto ga ne drži -- Mars u Blizancima na 3 stepenu). Nažalost, u osmoj je naftaški Neptun, a pošto je opoziciji sa Suncem, on se prezadužio: osma kuća su pare drugih ljudi, Neptun tu daje prevare i loše procene. Albanija se, kao zemlja Škorpije, savršeno uklapa u celu sliku realnih događaja, a Mesec koji se odvaja od Neptuna, takođe predstavlja vodu i tečnosti, u Strelcu -- najveću naftu, na 4 stepenu Strelca -- od nacionalnog značaja.

I Venera mu je na 12. stepenu Bika, što je opet simbolika Riba i Neptuna -- nafta, laži i prevare.

Pošto je Jupiter u petoj kući, mora da je bilo puno priče o puno dece, ali pošto postoji veliki fiksni krst Sunce opozicija Neptun i Jupiter op. Fortuna, to je bio i ostao samo veliki san.

On bi Dijanu bolje podneo u svom životu da je postala Venera, koja kao vladalac sedme (ona kao njegova partnerka) ide u drugu kuću, tj. da je ostavila sve ovde i posvetila se izgrađivanju njegove poslovne imperije. I on je, inače, želeo da mu sledeća veza bude razvedena (Pluton suvladar njegove sedme u konjunkciji sa Uranom, planetom razvoda.)

Kvadrati tranzitnog Urana iz Riba su vezu učinili nestabilnom, a aktuelni kvadrat Saturna iz druge polovine Lava, Dijanu čini depresivnom. Taj kvadrat na natalnu Veneru tokom prve polovine 2006 je totalno ugasio ljubav i Dijani se čini da više nikad nikog neće voleti... što je potpuno tačno dok 2008. trigoni Saturna i Jupitera na načine čudo... i ona opet počne da voli --- baš kako i treba.

(Da je ovo plaćena seansa, Dijana bi sada dobila tačna uputstva šta da radi i kako da se ponaša da joj depresija i tuga počnu prolaziti odmah, a ne kroz godinu dana.)

A ovo je gospodin naftas:

Image

U 11. kući, čovek ima Saturn, to mu je treća važna životna veza i poklapa se sa Dijaninim Saturnom u devetoj, što je njena druga važna veza. Jasno je da ovaj čovek ne može imati jedan brak, Uran i Jupiter su u sedmoj kući, koja inače sadrži uklješteni znak Raka. Mars je kvadratu su tom konjunkcijom, i tu leba nema -- on samo naglo (Mars kvadrat Uran) promeni emotivni (Rak) kurs, a ako treba i ode iz zemlje (Mars vlada četvrtom kućom, kvadrat Uran -- napuštanje stana ili domovine, kvadrat Jupiter -- u potrazi za velikim bogatstvom.) On je lovac ne na veliko, nego na najveće moguće bogatstvo -- Jupiter u znaku svoje egzaltacije.

Pluton u osmoj mu lako može doneti kredite od kriminalaca, sa kojima on ne zna šta će, jer je Sunce vladar osme u opoziciji sa planetom u osmoj, a to Sunce je ionako u svom izgonu. Sve u svemu, slabo, a mora biti da je stvarno bankrotirao, jer mu tranzitni Saturn u Lavu odseca svaku moguću podršku. Prosto rečeno, svi poverioci su zatražili svoje pare, a onda nema dovoljno za svakog i to je, dakle, bankrot. Trigon Jupitera iz Strelca će mu pomoći da fizički sve to preživi, ali najbolje bi bilo da ga neko vreme tokom 2007. godine nema -- ILI -- lako može osvanuti u zatvoru (Jupiter u dvanaestoj kući).

Zbog kvadrata Saturna i Sunca, nije dobar timski igrač, i lako može postati meta ukora od strane autoriteta.

Konačno, Merkur vladalac kuće prvog braka je retrogradan, a i Pluton, vladalac kuće trećeg braka/veze, tako da je deo događaja karmičke prirode. Ovo je izgleda karma koja se ili završava u ovoj inkarnaciji, ili se ne može dalje nastaviti jer se karmičke energije preusmeravaju na biznis.

Konačno, pogledajmo kompozitni horoskop:

Image

Kompozitni horoskop je horoskop odnosa između dve osobe i u njemu je sadržana suština veze. Jedan pogled na sedmu kuću i njenog vladaoca Marsa pokazuje zašto je ova veza postojala i zašto se to ne može nastaviti, odnosno, bilo bi preskupo da se nastavi:

Mars je u izgonu, na 10 Bika, što je slabiji brak nego što bi trebalo.

Mars op Neptun i Jupiter op Saturn je veliki i itekako fiksni krst, u kome je sadržano sve: Neptun je nafta, Jupiter op Saturn nedostatak para, i ovaj kompozitni horoskop gospodina iz Ankare gura u sve veći ambis. Što je ovaj horoskop aktivniji, to je za njegove velike planove sve gore i gore, jer Jupiter u Lavu postaje sve manji i manji umesto sve veći i veći.

Tokom 2005 i 2006 Saturn preko tog Jupitera je isključio mogućnost da Dijanino prisustvo u njegovom životu na neki suptilan način da pozitivne uticaje, tako da za njega produženje veze nije imalo smisla. Tranzit Urana na Veneru, koja takođe upravlja brakom, onemogućio je da veza postane brak. Štaviše, to je vladalac sedme u petoj, a to daje paralelne veze, pa zaista ne bi čudilo da se gospodin na neki drugi način već nije ugnjezdio.

Od pozitivnih stvari, primetimo trigon Venere i Meseca, što bi dalo lepo zajedničko roditeljstvo, kao i trigon Sunca i Jupitera -- muškarac u ovoj vezi stvarno ima potencijal da zarađuje ogromne pare... ali ne ovih godina.

Konačno, tranziti Urana su takvi da čak i da je ovo zaživelo kao bračna zajednice, moralo bi da se rastura u sledećih desetak godina. Niti je ovo prava ljubav koja će izdržati sve, jer Venera i Sunce su poprilično razdvojeni.

Sve u svemu, Dijana, pođite dalje. Ovo nije to, ali je oboma poslužilo da napredujete dalje u životu.

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by AstroDul » Fri Mar 02, 2007 5:57 am

Pa ja malopre poslah poruku, ali se nije pojavila! Nije otisla ni kao privatna poruka!!! Sta se ovde desava? Ako Vam je stigla, obavestite me, molim Vas! A bas sam obrazlozila svoje pitanje.
Neki put se to dešava, ali uglavnom sve radi u forumima ovog tipa. Najbolje bi bilo da originalni tekst pišete u nekom drugom editoru, npr NotePad ili WordPad, da stalno snimate na disk i da finalnu verziju iskopirate ovde i onda pošaljete. Tako biste stalno imali tekst, nezavisno od događaja na Internetu.

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

HVALA!

Post by Dijana » Fri Mar 02, 2007 5:46 pm

Mnogo Vam hvala Dule!
Dali ste mi tako iscrpan odgovor! Znaci, to je to i po Vama nastavka nema.
Dobro, ja bih Vas onda kontaktirala i dosla na konsultacije. I mozda biste mi pomogli da prevazidjem ovu sadasnju groznu situaciju. Medjutim mene jos nesto interesuje: da li to znaci i savet kako da nastavim sa ovim gospodinom, ili da se okrenem drugim ljudima? Posto verujte mi, bas mi je do ovog stalo, a ne mogu da verujem da njemu nije do mene! Nekako tako osecam, sta da radim ne mogu da se otmem tom utisku. Da li cu ga jednom bar sresti u zuvotu i imati prilike da s njim razjasnim? Onako u cetiri oka, na miru? Makar kad to bilo?
To je ono sto mene zanima!
U svakom slucaju jos jednom, MNOGO HVALA!!!
Dijana

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Što se privatne konsultacije tiče...

Post by AstroDul » Fri Mar 02, 2007 6:16 pm

Dijana

Što se privatne konsultacije tiče, naravno, samo izvolite, telefon za zakazivanje je 064-1385043. Ugođaj uživo je sasvim drugi od ovog preko Interneta i možemo se lepo objasniti, šta je vama dalje činiti. Moje je da vam dam relevantne podatke, kada će se koja energija nuditi, vaše je da te energije propoznate i odlučite da li želite da ih podnosite stojički, da li želite da ih koristite ili nešto treće. Smisao izrade horoskopa je da umesto da vi živite svoje probleme u realnom vremenu i životu, saznate koje sve prečice postoje i da ih koristite (ili ne). Izbor je uvek vaš.

Pozovite, dakle, kad vam se slože okolnosti -- organizacione, finansijske, emotivne itd. To možete odlučiti samo vi, ne ja. Moje je da vas obavestim da radim horoskope tako i tako, a vaše je da poželite da promenite svoj život, što se može raditi preko astrologije kada se upletu tranziti Urana u neki deo vašeg života.
Medjutim mene jos nesto interesuje: da li to znaci i savet kako da nastavim sa ovim gospodinom, ili da se okrenem drugim ljudima?
Izrada horoskopa podrazumeva i jedno i drugo, barem kod mene. Nigde u astrologiji ne piše da nešto ne može, ja kao astrolog vam mogu pokazati kako nešto može, ali vi odlučujete da li hoćete toliko da izvitoperite svoj život. Iako teoretski sve može, u jednoj tački, ljudi na ovoj planeti kažu "Ne, ovo već neću do dozvolim" i to je onda finalna odluka. Ono što je bitno, to je da je to vaša odluka, doduše, doneta na osnovu astroloških saznanja i predviđanja, ali ipak, na kraju odlučujete vi.

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Post by Dijana » Fri Mar 02, 2007 9:32 pm

Evo mene opet!

Celo popodne razmisljam o Vasem odgovoru i pozvacu Vas sto pre. Pribelezila sam vas telefon, pa za neki dan... Pravo da Vam kazem, moram i malo hrabrosti da skupim, jer u slucaju da se vidim sa Vama imala bih jos dosta pitanja da Vam postavim. Znate u mnogim oblastima meni u poslednje vreme ne ide najbolje, pa konsultacije svakako dolaze u obzir. A tu je najvaznije pitanje zdravlja moje mame. Pa onda je tu i finansijska situacija i dosta toga jos. Mozda ste videli nesto iz moje natalne karte. A za oblast astromedicine sam cula da ste najbolji. Ali u svakom slucaju te stvari ne bih raspravljala na ovaj bezlicni nacin. Ipak je ozbiljno.

A ja sam Vas odgovor do sada procitala jedno deset puta. Svidja mi se Vas jasan i razumljiv stil izrazavanja sto, slozicete se, sa mnogim astrolozima nije slucaj. Uglavnom su odgovori tipa: moze da bude, ali ne mora da znaci! A Vasu svaku recenicu razumem!

Samo mi jedan pasus nije jasan. Mozda jednostavno ne razumem sta ste hteli da kazete. To je:
On bi Dijanu bolje podneo u svom životu da je postala Venera, koja kao vladalac sedme (ona kao njegova partnerka) ide u drugu kuću, tj. da je ostavila sve ovde i posvetila se izgrađivanju njegove poslovne imperije. I on je, inače, želeo da mu sledeća veza bude razvedena (Pluton suvladar njegove sedme u konjunkciji sa Uranom, planetom razvoda.)

Pa ja jesam bila spremna da ostavim sve ovde! Ja jesam takva, volim nova mesta i ljude, da se selim i otkrivam nepoznato. Ne bi to meni smetalo! Nista me nije vezivalo ovde. A ne bih otisla mnogo daleko, stalno bih mogla da se vracam. Pa to i jeste bio nas dogovor i plan! Samo finansijske mogucnosti (i sve ostalo, sto Vi i jeste rekli, a bilo je tako) nisu dozvoljavale u tom trenutku. I htela sam da se posvetim izgradjivanju njegove poslovne imperije, jer sam je na kraju videla i kao svoj interes. A i vrlo je bilo zabavno! Planirao je da me ukljuci u to sve. Cak je poceo da me ukljucuje jer je smatrao da imam kapacitet.

On bi Dijanu bolje podneo u svom životu da je postala Venera, koja kao vladalac sedme (ona kao njegova partnerka) ide u drugu kuću, tj. da je ostavila sve ovde i posvetila se izgrađivanju njegove poslovne imperije. I on je, inače, želeo da mu sledeća veza bude razvedena (Pluton suvladar njegove sedme u konjunkciji sa Uranom, planetom razvoda.)

Pa to sam htela ja, on je insistirao na formalnom braku, a ne ja. Meni udaja u zivotu ne treba!!! Nevencana veza bi sasvim bila OK.
A sto se tice price o braku sa puno dece, to je pricao on, opet ne ja. Znala sam od pocetka da tu nema nista, s obzirom na godine (posebno njegove), a i on i ja vec decu imamo (njegova su preko 20 godina), tako da sam smatrala da to ne bi trebalo da bude prevashodni cilj veze. Oboje smo te stvari vec prevazisli. Od pocetka sam ga u tome spustala na zemlju. Uglavnom ja i jesam bila ta koja je neke price i mastarije spustala na nivo realnosti, pa tako i tu. Isla sam na varijantu da ta veza treba da bude bazirana na saradnji i medjusobnom druzenju, tako da price tog tipa (deca i ostalo) nisam uzimala za ozbiljno. Na kraju je i sam to prihvatio kao realnost. Ipak nije toliko lud!

To su dve stvari koje i pred najbolje volje nisam uspela da razumem. Jednostavno nisam shvatila smisao! Ostalo je sve tako kako je, jasno!

A kad rekoste da u astrologiji moze sve: da li to znaci da ga mogu vratiti, ali da od mene zavisi da li cu to moci da podnesem? Da li to znaci to?

Hvala Vam jos jednom i od veceras skupljam hrabrost i javicu se!

Dijana
Last edited by Dijana on Sat Mar 03, 2007 12:20 am, edited 1 time in total.

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Re: Što se privatne konsultacije tiče...

Post by Dijana » Fri Mar 02, 2007 11:41 pm

AstroDul wrote:Dijana

Izrada horoskopa podrazumeva i jedno i drugo, barem kod mene. Nigde u astrologiji ne piše da nešto ne može, ja kao astrolog vam mogu pokazati kako nešto može, ali vi odlučujete da li hoćete toliko da izvitoperite svoj život. Iako teoretski sve može, u jednoj tački, ljudi na ovoj planeti kažu "Ne, ovo već neću do dozvolim" i to je onda finalna odluka. Ono što je bitno, to je da je to vaša odluka, doduše, doneta na osnovu astroloških saznanja i predviđanja, ali ipak, na kraju odlučujete vi.
I jos mi ovo nije jasno kad razgovaramo o astrologiji. Da li astrologija podrazumeva predskazivanje dogadjaja, ili samo daje savete kad nam je za nesto period dobar, a kada nije? To mi je oduvek unosilo zabunu! Ja znam da astrologija nije gatanje, ali mnogi astrolozi govore o predikciji. Znaci li to da neke stvari mozemo da predvidimo, ali ipak ne mozemo da ih izbegnemo? I sta mislite kad kazete:
Da ja odlucujem da li cu da izvitopetim svoj zivot? Pa zar bi to bilo to?
I sta mislite kad kazete da teorijski sve moze? Mislite li da se montira i da ostvarim nesto sto sam namislila? Pa da li dotle moze da doseze, ili ja Vas opet nisam dobro shvatila?
Molim Vas pojasnite mi ove pojmove. To me zanima uopste, znate ja sam jedna vrlo radoznala osoba i volim sve da znam. A ova oblast me nekako zanima, pa i koliko daleko to moze da ide?
A pitam Vas, jer mi delujete vrlo profesionalno. Jednostavno me zanima, jer od mnogih te odgovore nisam mogla da dobijem. Jedni govore jedno, drugi drugo i ja na kraju opet nista ne znam! A ja volim jasne i koncine odgovore, bas kao sto ih izgleda vi dajete.
Hvala jos jednom. Nadam se da cete razresiti moje astroloske dileme, jer ipak shvatite da sam ja u ovim stvarima obican laik. Ali radoznali laik!

Pozdrav

Dijana

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Razjašnjenje pojmova

Post by AstroDul » Sat Mar 03, 2007 6:29 am

I jos mi ovo nije jasno kad razgovaramo o astrologiji. Da li astrologija podrazumeva predskazivanje dogadjaja, ili samo daje savete kad nam je za nesto period dobar, a kada nije? To mi je oduvek unosilo zabunu! Ja znam da astrologija nije gatanje, ali mnogi astrolozi govore o predikciji. Znaci li to da neke stvari mozemo da predvidimo, ali ipak ne mozemo da ih izbegnemo?
Kad ne uradite horoskop, život vam se odvija tačno onako kako bi išla glavna linija tumačenja u vašem horoskopu. Umesto "glavna linija" moglo bi se reći i "linija najmanje otpora" ili "putanja najjače koncentracije natalnih energija" i sl. Kad uradite horoskop, vaša svest se podiže, zadobijate nove činjenice na osnovu kojih možete donositi odluke i onda su to vaše odluke. E sad, iako su vaše odluke, iz ove kože se ne može, sve što možete u životu uraditi već je zapisano u natalnom horoskopu. Umetnost življenja je proširiti sebe do maksimuma svoga horoskopa, a ne više od toga. Oni koji iskoriste svoj horoskop do kraja postaju nezavisni od tela na planeti Zemlji, pokupe sva iskustva koja su ovde mogli da pokupe i odlaze da traže nova iskustva negde drugde u svemiru!

Mnoge stvari možete da predvidite i da se ravnate prema jakim energetskim uticaijima za taj dan, ali vaša reakcija uvek treba da bude prema vašem horoskopu, ne prema nečijem tuđem.

Da se ne bih previše ponavljao, pogledajte sve video zapise sa sledeće adrese:

http://www.astrodule.com/astroloske-tehnike.shtml
I sta mislite kad kazete:
Da ja odlucujem da li cu da izvitopetim svoj zivot? Pa zar bi to bilo to?
Vaše životne energije na ovom svetu su zapisane u natalnom horoskopu, koji je linija vašeg najmanjeg otpora ovde i sada. Najlakše je živeti prema svom natalnom horoskopu, svi otkloni od natalnog horoskopa vode u bolest pa onda u preranu smrt i samim tim indukuju nove inkarnacije na ovoj, inače jednoj od najgorih planeta u celom svemiru!

Ako želite da se ponašate drugačije nego što je akcentovano u natalnom horoskopu, pa izvolite, može, uvek sve može ali uglavnom nije verovatno. Jedino što strahovito mnogo košta u energetskom smislu. Ranije ili kasnije ljudi odustanu, jer na ovoj planeti se mora jesti i piti, a to onemogućava prevelika fantaziranja.
I sta mislite kad kazete da teorijski sve moze? Mislite li da se montira i da ostvarim nesto sto sam namislila? Pa da li dotle moze da doseze, ili ja Vas opet nisam dobro shvatila?
Evo, vi sada, kao i ja, kao i svi ostali sada, čitate ovo sa monitora svog računara. OK, da li biste sada MOGLI da uzmete sekiru i da rascepate taj monitor na dva ili stotinu i dva dela!? Da li biste mogli -- da, naravno. Da li ćete to uraditi, ne, nikako. Pa zašto ne, kad sigurno može? Zato što KOŠTA, ako ostanete bez monitora, morate nabaviti novi, instalirati ga, proveriti itd.

Time što ste uništili monitor vi ste izvitoperili svoj život, osim ako, naravno, u vašem natalnom horoskopu ne piše da ste baš tog dana trebali da ga uništite, a ako bi takva bila glavna linija tumačenja za taj dan, onda bi zapravo sve bilo OK, jer onda niste izvitoperili svoj život u odnosu na natalne i dnevne energije.

Ovo nisu uobičajeni ljudski rezoni, ali dokle god je tako, astrologija će biti korisna jer će moći da ljudima pokaže nešto što je tačno a što drugačije ne bismo mogli saznati.

Ako ovo nije jasno, pitajte dalje, odgovoriću vam. Ovo su važna i fundamentalna pitanja astrologije i ezoterije uopšte i dobro bi bilo da se već jednom razjasnimo oko toga, odnosno, da ljudi imaju gde ovakve stvari da pročitaju.

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Odogovr na prethodno pitanje

Post by AstroDul » Sat Mar 03, 2007 6:34 am

Samo mi jedan pasus nije jasan. Mozda jednostavno ne razumem sta ste hteli da kazete. To je:
On bi Dijanu bolje podneo u svom životu da je postala Venera, koja kao vladalac sedme (ona kao njegova partnerka) ide u drugu kuću, tj. da je ostavila sve ovde i posvetila se izgrađivanju njegove poslovne imperije. I on je, inače, želeo da mu sledeća veza bude razvedena (Pluton suvladar njegove sedme u konjunkciji sa Uranom, planetom razvoda.)
Kada se to dešavalo? Bilo koji loš aspekt na vašu natalnu Veneru bi to onemogućio, a takvi aspekti traju li traju -- Uran iz Vodolije do 2003, Neptun iz Vodolije i sada traje, isto kao i Saturn iz Lava... U astrologiji se stvari moraju posmatrati u vremenu, možda nešto što bi natalno i moglo da se desi, zapravo ne može zbog ovakvih dugotrajnih loših aspekata Saturna i ostalih, još sporijih planeta.

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

To bi bilo to...

Post by AstroDul » Sat Mar 03, 2007 6:38 am

Dijana

Predlažem da ovde završimo diskusiju o vašem problemu. Ako želite više -- zakažite seansu na 064/1385043. Ostaviću ovu diskusiju otvorenu da biste mogli da odgovorite na moj pretposlednji upit, ali van toga, to bi bilo to za vas što se tiče konkretnog ljubavnog problema koji ste postavili.

Naravno, pitajte što god hoćete drugo, po predloženim temama u forumima.

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Post by Dijana » Sat Mar 03, 2007 4:40 pm

U pravu ste! Ovim cemo zavrsiti analizu mog problema, jer na ovaj nacin cu se jos vise zbunjivati, a da se razjasni u sitne detalje ovako ne moze. U svakom slucaju cu Vas kontaktirati, pa cemo se dogovoriti i onda cete mi razjasniti sve sto mi nije jasno. Nadam se da ste sacuvali odgovor na moje pitanje, tako da cemo moci da idemo step by step.

A sto se tice astrologije uopste, tu bih i ja volela da nastavim diskusiju, iz prostog razloga sto sama sebi hocu da razjasnim neke stvari. Vec sam zapocela raspravu o karmi u za to predvidjenoj temi. To je takodje oblast koja me zanima. A kao sto rekoh o tome nemam stav. Jednostavno u glavu mi ne ide da postoji nesto posle ovog i sad! Ili da je postojalo pre, sve jedno. Mada sam dosta o tome citala, nezavisno od astrologije (zanimljivo mi je), ali jos uvek to nisam uspela da prihvatim da postoji. Mozda jednostavno nije karakteristika naseg mentaliteta. Nasa kultura nas ne uci da je to moguce. Sve to nekako podvodim pod one kulture istoka.

Sto se tice predikcije - tu mi stvari takodje nisu bas jasne. Kazu astrologija moze da predvidi dogadjaje. Dobro, znaci mene ce sutra da zgazi auto i astrolog na to moze da me upozori. I ja ne moram da izlazim da izlazim na ulicu i nece me zgaziti! Znaci uprosceno receno - to bi bilo to. Ali sta ako ja bas moram tog dana da izadjem? Izvinite sto ovako banalizujem stvari, ali pokusavam da shvatim!

Da li postoje onda stvari koje necemo moci da izbegnemo? Da li znaci da neke lose stvari, bolest npr. mozemo da ublazimo, ali ne da izbegnemo?

Evo npr. meni je poslednje skoro dve godine Saturn u 1. kuci. Nikad mi nije bilo losije, nikad mi se nisu desavle tako ruzne stvari u zivotu. Mislim uopste, ne samo na ljubavne probleme. Ali da li sam mogla neke od njih da izbenem? Bolest moje majke npr? Pa kako to izbeci? Ko je jos izbegao rak? Mozda bi astrolog mogao da predvidi da ce moja majka dobiti rak, ali da li je mogao da ga spreci? Verovatno ne? Saturn je tu, pa je tu, ne mozemo mi da ga isteramo da izadje pre!!!

Izvinite sto ovako nabacano pisem, jednostavno mi tako misli nailaze, a postoji dosta stvari koje bih radi svoje kulture htela s nekim da razjasnim.

Vi to posmatrate na jednom visem nivou, ali razumite me, ja jos nisam dotle stigla, meni trebaju prosti primeri.

Evo primera jedne moje drugarice koja je i sama ucila astrologiju i dosta zna o tome. Kada su pre par godina njoj pocele da se desavaju neke lose stvari, otisla je kod astrologa. Rec je o vrlo poznatom i uvazenom astrologu na nasim prostorima (mislim da ne bi bilo lepo da spominjem imena, ali je to covek za koga svi znaju i cene ga). On je njoj dosta stvari predvideo (sto dobrih sto losih - sve jedno). I, pitala sam je na kraju, da li se nesto od svega ostvarilo? Rekla mi je da nije ama bas nista, ni dobro, a hvala Bogu ni one lose! A i on je rekao da se bavi predikcijom!!! Od tada kaze, ona je ruke digla od te nauke i vise je ne zanima.

Ali ja jos uvek u svemu tome vidim neku logiku, zato ovoliko i pitam! Deluje mi nekako matematicki objasnjivo. A dokle god sebi mogu nesto na osnovu logike da objasnim, ja u to verujem. A i koliko vidim, Vi ste matematicar. Znaci veza nekako postoji, a po sklpu svog uma verovatno stvari mozete da objasnite jasnim cinjenicama, a ne da prelazite u filosofke sfere, koje su mi, moram da priznam strane.

Dosta sam o tome raspravljala sa mojom (vec prijateljicom) astrologom Alexandrom, za koju mogu da kazem da za svoje godine dosta zna. Ali su mi neke stvari opet ostale nejasne. Pa rekoh sebi, hajde da prodiskutujem s Vama, ipak imate vise iskustva.

A ja sam vrlo analiticna i radoznala.

Ja sam sad ovim zapocela neku drugu temu koja ne odgovara mojoj predhodnoj. Vi ste mi dali dozvolu da Vas pitam o astrologiji. Pa ako smatrate za shodno, ovaj post premestite u neku drugu temu, gde smatrate da mu je mesto.

Hvala!

Pozdrav!

Dijana

Post Reply