oslabljeno srce

Izučavanje bolesti srca i krvnih sudova na osnovu astrologije.
Post Reply
Nany
Posts:14
Joined:Mon Mar 19, 2007 12:57 am
oslabljeno srce

Post by Nany » Wed Apr 11, 2007 10:42 pm

Cini mi se, da posto sam rijesila, da Vas ne zamaram . . nego cu da citam ucim pa i pisem,kada imam sta, zivot trazi ponavljanje lekcija. .
Radi se o mom tati. Ono sto vas molim, jeste,da mi ukazete na mogucnost veceg problema: njegova secerna bolest ili oslabljeno srce. . . . samo to vas molim, jer 4-5 god. je seceras i ne prima insulin,nego terapijski tablete koristi. Secer je bio oko 20,kada ga je otkrio,a bilo je dugo vremena izmedju 9-14,pa ukrug. Zadnjih pola godine se nije pazio,jeo je sta je htio,kada je htio i koliko je htio.Naravno,od prije 20-tak dana se cuva i secer je sada 15. Ali,pri zadnjem odlasku ljekaru,primjeti dr. da tesko dise,da je smoren i poslije rutinskog pregleda ga posalje na snimanje. Bio je kod dvojice internista(drzavnih), taj dan 3 puta snimano, dobio je i injekciju za srce. . . Kod kuce stalno lezi,ustaje kada jede. .
Eto, svasta sam napisala,ali nisam rekla da nemam tatino tacno vrijeme rodjenja. Zato vas molim, ako mozete vidjeti kroz aspekte,ovo sto me muci. . srce ili secer? Ako Vam jos nesto,zapne za oko, bicu zahvalna. Vezano za stres, imao je prije dva mjeseca smrtni slucaj starijeg brata. . .
Podatci: 15 Mart 1926. u Sarajevu

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Može li još malo podataka o vašem ocu?

Post by AstroDul » Fri Apr 13, 2007 9:30 pm

Ovo pitanje nije metodološki dobro postavljeno. Ne mogu da rektifikujem horoskop i odgovorim na pitanje o zdravlju samo na osnovu podataka o zdravlju! Možete li nam reći još ponešto o svom ocu

-- šta je radio u životu,

-- kakav hobi je imao,

-- brak/brakovi/deca...

-- omiljena uzrečica, šta najviše voli, gde najviše voli da provodi svoje vreme?

-- kako biste ga opisali u jednoj rečenici?

I t d.

Nany
Posts:14
Joined:Mon Mar 19, 2007 12:57 am

Post by Nany » Fri Apr 13, 2007 9:57 pm

Postovani gosp. Dule, napisacu o tati,sta treba od ovih nabrojanih podataka, iako ne mogu da vjerujem svojim ocima, kada citam ovu poruku meni. . toliko govori o Vama,koliko ste posteni i dragi prema nama forumasima,koliko Vas interesujemo i koliko se , sa zarom da nam pomognete, bavite nama i nasim problemima. Ovo je jedinstven slucaj ! Nemam razloga da se ulagujem, jer sam ja prisutna jos na jednom astroloskom forumu, a u mnoge sam zavirila i zatvorila vrata za sobom. Znam da se puno mora ucestvovati,pisati, raditi copy/paste. . . da se dobije prilika i to mala. . a Vi zelite rektifikovati kartu mom ocu,iako slova nisam napisala !!!!! Mozda i bolje, jer je moje znanje,zanemarljivo malo.
E zato se nadam osvjetljenju ovog Foruma . . a shvatila sam Vasu poruku nama- samo istinsko i ozbiljno ucenje, u ljubavi prema astrologiji, moze donijeti prave rezultate !

Nany
Posts:14
Joined:Mon Mar 19, 2007 12:57 am

Post by Nany » Fri Apr 13, 2007 10:37 pm

Moj tata je prvo zavrsio zanat,masin-bravar,pa srednju tehnicku skolu, pa je studirao masinski fax i prekinuo na trecoj god. 40 godina je radio u zeljeznicko-gradjevinskom preduzecu. Bio je sef velikog pogona i stalno na tom rukovodecem mjestu.
Hobi mu je bio ribarenje a godinama je imao 10-15 kosnica pcela(sto mu je njegov otac ostavio). Zenio se 2 puta. Ja sam iz drugog braka. Njegova starija kcerka, rodjena je 19.06.1952.g. Razveo se 1958.g.Sa mojom mamom vjencao se 12.08. 1964.g.a 3 god. ranije mama je dosla iz Zagreba u Sarajevo. Upoznali su se na jednoj svadbi.Moja mama je mladja od tate 11g.Ranije je koristio uzrecicu "hljeba ti",ali je sutljiv covjek,ili ga je zivot takvim napravio.. . Voli mir, svoj ritual,nije zahtjevan. . . u mladosti je vozio motor, pa kola, ali je mislim 74 g. prodao i vise nikada nije kupio.
Kako voli da provodi vrijeme? Uvijek je volio da šeta.Cak da nadgleda,ali ne u smislu da nesto komanduje-nikada nije komandovao.Majka i otac su mu umrli u svojim srednjim osamdesetim i to u mjestu u kom su i rodjeni.Tamo su se smjestili kada je dosla penzija i tata je skoro svakog vikenda putovao njima.
Njih su cetiri brata bila. Tata je treci po redu. 17.02.2007.g. umro mu je brat(moj stric)koji je bio dvije g. stariji od tate. Najstariji je umro krajem 80-tih.Mladji od njega je bas od danas opet u bolnici.
Kako bih tatu opisala?Dosta ozbiljan,sve vidi a suti-proracunat, od pomoci je drugima bio uvijek i oduvjek,ali za sebe nije nista veliko uradio.Jako je posten(sto sam mu ponekad zamjerala).I jos nesto, nikada nije znao pokazati ljubav. Cinjenica da ima lijepe godine,za starost,ali i srecu da je pradjed jednom malom skolarcu, koji zivi na moru. . .
Mozda sam pretjerala u detaljima, ali cini mi se da sam nabrojala sve,za sta postoji astro-simbolika(od koje sam bar za vecinu sigurna). . i ne zamjerite. .

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Rektifikovan horoskop

Post by AstroDul » Mon Apr 16, 2007 7:05 am

Evo kako bi mogao izgledati rektifikovan horoskop vašeg oca

Image

Ideje su sledeće:

dva starija brata -- treba da ima planete i u 11 i 9,

šef -- deseta kuća,

dugo vremena šef -- mora postojati trigon ili na planete u desetoj kući ili na vladaoca desete kuće,

počeo da studira pa napustio -- ili Uran utiče na devetu kuću ili je deo 9 kuće u Vodoliji,

studira mašinstvo -- Mars mora biti umešan u devetu kuću,

železnica kao transport -- 11 kuća pošto se prevozi veliki broj ljudi odjednom

železnica kao prevoz ljudi na kraća rastojanja -- treća kuća ili vladalac treće kuće, ovde je to Mesec u 11,

razveden prvi brak -- aspekti Urana na planete u 7, ili na vladaoca 7 ili je vladalac 7 u Vodoliji,

postoji i dete iz prvog braka -- planete u 11 kući,

imao je i drugi brak -- planete u 9, u dobrim aspektima,

razlika od 11 godina u drugom braku -- umešan Saturn ili Jarac.

Svemu ovome, odgovara podznak u Blizancima. Kao potvrdu, možemo navesti tranzit Urana u septembru 1958, kada je bila tačna opozicija na natalnog Jupitera, koji u ovom hipotetičkom horoskopu vlada brakom -- razvod.

Ako pretpostavimo da je to tačan horoskop, odgovorimo na pitanje koja bolest je važnija, srce ili šećer. Pošto u Vagi nema planeta, za šećer je bitan vladalac 6 kuće, Venera na 14 Vodolije, sa Jupiterom na 15 Vodolije. Na 22 Lava je Neptun, koji preko Jupitera utiče i na Veneru, natalno kao opozicija, no to nije tako jako. Šećer ovde potiče od produženog tranzita Neptuna preko natalne Venere, u proteklilh 5-6 godina, ali taj tranzit je uglavnom prošao. Doduše, Neptun će ostati u Vodoliji do 2011, pa će loši tranziti na Vodoliju i fiksne znake uopšte uticati i dalje na pogoršanje šećera.

Jedan takav tranzit je upravo sada, 20 aprila 2007 Saturn počinje da ide direktno sa 18 Lava, a u septembru izlazi iz Lava, pa će problemi sa bubrezima i šećerom polako nestajati. Međutim, Saturn ostavlja hronične probleme za sobom, pa se šećer pod hitno mora srediti, i nastaviti sa "sređivanjem" sve do septembra, da bi se neutralisao tr Saturna.

Pošto je Venera u Vodoliji, uvek postoji mogućnost da mu se stvori rana ispod kolena ili na listovima i to treba sprečavati poboljšanjem cirkulacije -- vibracije, masaža i sl.

Što se tiče srca, ono je odlično utvrđeno trigonima Saturna i sekstilom sa Marsom, ali su ga kvadrat tr Plutona iz Strelca do prošle godine i raniji kvadrat tr Saturna iz Blizanaca (2002 i 2003) ozbiljno uzdrmali. Sledeći problematičan period će biti krajem 2007 i početkom 2008, kada tr Mars bude retrogradan na početku Raka i na kraju Blizanaca. Pošto je Uran u konjunkciji sa Suncem, sklon je ubrzanom radu srca, i svakako mora biti u nekom kardiološkom tretmanu i s obzirom na godine i s obzirom na predstojeći tranzit prelazak Marsa preko natalnog Sunca i Urana, koji se završava 9 maja 2007.

Nany
Posts:14
Joined:Mon Mar 19, 2007 12:57 am

Post by Nany » Mon Apr 16, 2007 10:20 am

Nemam dovoljno rijeci zahvale, za ovaj poklon koji ste mi dali! Ali jos jednom Vam zahvaljujem za Vase vrijeme, trud, hvala za poklonjeno znanje,za savjete. . . Ne, nemam rijeci. . sem H V A L A Vam !
Sretna sam i presretna. . .

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Premeštena poruka

Post by AstroDul » Mon Apr 16, 2007 3:53 pm

Ovde je bilo postavljeno pitanje o tumačenju braće i sestara u horoskopu, pa je premešteno u sopstvenu temu na adresi

http://www.astrodule.com/forum/viewtopic.php?p=489#489

Post Reply