Tarot

Ovde upisite sve sto nije obuhvaćeno drugim forumima.
Post Reply
Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd
Tarot

Post by Dijana » Tue Mar 06, 2007 5:10 pm

Red je da pitam:

Da li mi se dozvoljava da započnem diskusiju na ovu temu? Imam jedno interesantno iskustvo iz ove oblasti (ne kod nas, da se ne shvati pogrešno) koje sebi ne umem da objasnim, pa bih da prodiskutujem o tome. Znam da nije iz oblasti astrologije, ali... Ne znam ni sama u koju oblast spada, a malo me i plaši! Jer ne znam na koji način funkcioniše.

Ako je G-din Duško raspoložen!

Dijana

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Tarot, samo izvolite

Post by AstroDul » Wed Mar 07, 2007 7:35 am

Da li mi se dozvoljava da započnem diskusiju na ovu temu? Imam jedno interesantno iskustvo iz ove oblasti (ne kod nas, da se ne shvati pogrešno) koje sebi ne umem da objasnim, pa bih da prodiskutujem o tome. Znam da nije iz oblasti astrologije, ali... Ne znam ni sama u koju oblast spada, a malo me i plaši! Jer ne znam na koji način funkcioniše.
Pa, hajde da probamo sa diskusijom o Tarotu. Odmah da kazem da se ja time ne bavim, za gledanje u karte bi u horoskopu trebalo imati jak loš aspekt Meseca i Neptuna, tj. konjunkciju, kvadrat ili opoziciju, verovatno u trećoj (ruke, prsti) i/ili dvanaestoj (podsvest) kući, što ja nemam. Ali, mogu reći kako svo to "gledanje" funkcioniše.

Naime, imamo dve polovine mozga, levu i desnu. Iako su simetrične, nisu potpuno ravnopravne, jer govor ide iz leve polovine, pa desna polovina mozga mora da "zamoli" levu za prevod. Ako hoćete da osigurate prevlast desne polovine mozga, leva mora nekako da se isključi. To se obično radi tako što se ruke nečim zauzmu, nekim laganim, mehaničkim radnjama kao što su -- pogodili ste -- mešanje karata, premeštanje pasulja, uzimanje šolje sa kafom u ruke itd. Primetiće da svi koji "gledaju" imaju neke svoje rituale i da su uvek ruke u pokretu. Isto važi i za one koji rade sa viskom, tzv radiesteziste (rašljari, pronalaženje vode i sl.)

Ista tehnika se koristi za odlazak u regresiju, osim što se tu leva polovina mozga umiruje obraćanjem pažnje na detalje kao što je "koje je boje bila haljina koju si dobila za osmi rođendan?"

U krajnjoj liniji, i astrolog radi nešto slično, gleda u natalnu kartu, crta po njoj, obraća pažnju klijenta na nju itd. Time se oslobađa intuicija za onu neophodnu sintezu tj. predviđanje događaja na osnovu natalne i drugih karata.

Primetićete da se i astrolozi bave "kartama" samo su u pitanju natalne karte, a ne špilovi karata za igranje.

Što se tiče kvaliteta predviđanja, gledanje u karte i odgovaranje na postavljeno pitanje bi na neki način bili ekvivalenti horarne astrologije, u kojoj se pravi horoskop za trenutak u kome astrolog odgovara na postavljeno pitanje.

Za kratak opis horarne astrologije, možete pogledati video na samom sajtu astrodule.com,

http://www.astrodule.com/horarni-horoskopi.shtml

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Post by Dijana » Wed Mar 07, 2007 6:18 pm

Hvala Vam što ste dozvolili da se raspravlja o ovoj temi. Nisam ni pretpostavljala da se Vi time bavite, pravo da Vam kažem!

Mada pojma nisam imala da i to ima svoje naučno objašnjenje. To o dve polovine mozga i načinu njihovog funkcionisanja znam, ali nisam znala da se to odnosi i na tumačenje Tarota!

U astrologiju verujem iz prostog razloga što ona za mene ima podlogu, može da se objasni naučno i matematički. Ali ovu vrstu nisam uzimala ozbiljno, to mi je izgledalo kao neko gatanje, a u to ne verujem. Tačno tako, kao gledanje u šolju ili pasulj a to, složićete se, deluje malo primitivno!

Tako mislim i sad, bez obzira na iskustvo koje imam s tim! Iako mi je dokazano na primeru suprotno, još uvek sebi ne mogu Tarot da objasnim na naučnoj osnovi. Do ovog danas, kad mi Vi dadoste objašnjenje!

Elem, šta se meni desilo pre nekih 7 godina.

Živela sam u inostranstvu. Bila sam sama neko vreme. Zamalo se nisam upustila u vezu s jednim gospodinom. Bio je vrlo konspirativan tip i nikako nisam mogla da ga dokučim. No to nije tema sada! Ali on je razlog što sam se u to upustila.

Jedna moja u to vreme bliska drugarica mi je predložila da probamo da odemo kod žene koja se bavi Tarotom. Ako ni zbog čega drugog - rekla je, hajde da probamo, nemamo šta da izgubimo! Možda će ona moći da objasni u čemu je problem. I ona sama je imala tada neki problem.

Zakazala nam je i mi smo otišle! Kao što Vi rekoste, svako od njih ima neke svoje rituale. To mi je sada jasno. Stvarno, svi vrte nešto po rukama!

Kad smo ušle u stan dotične, na zidovima su visile slike nekih zmajeva i aždaja, u terarijumu su bile 2-3 zmije! Nas dve smo se uplašile od te atmosfere i htele da odemo. Mogu Vam reći da nije baš bilo prijatno!

Međutim, rešismo da ostanemo - kad smo već došle!

Onda je Gospođa počela svoj ritual! Prvo nam je ponudila da gleda u šolju, na šta mi samo što nismo prsnule od smeha! Sve nam to i jeste na kraju delovalo smešno! Onda je izvadila karte iz nekih somotskih kesica, mešala ih, dala mi da podelim... Ko što rekoste, imala je neki ritual, uvek nešto radila rukama.

I onda je počela da priča! Rekla je da će mi se desiti stvari koje ja nisam u to vreme mogla da povežem sa sobom! Jednostavno, sam osećala da to meni nikad ne može da se desi!

Ali odslušala sam to, kao i ta moja drugarica. Kad smo izašle, počele smo da se smejemo. Ali hajde, rekosmo sebi, jedno iskustvo više i otišle smo na roštilj. Na tu priču nismo obraćale više pažnju!

Međutim, dosta godina kasnije, meni počnu upravo te stvari da se dešavaju! I ja se setih da mi je to već neko nekad rekao! Naježila sam se!

Onda mi moja radoznalost opet nije dala mira i rekoh sebi, hajde opet da je nađem! Nisam znala kako, pošto ta moja drugarica više nije tu živela. Nisam imala ni njen broj telefona ni adresu. Jednino čega sam se sećala beše kraj u kome je živela.

I krenem ja peške po tom kraju, od zgrade, do zgrade. I nađem njen stan. Od majke dobijem telefon (pošto nije bila tu). Pozovem je, zakažem sastanak. I opet mi kaže stvari, koje su se posle uglavnom ostvarile.

Čak smo na kraju postale i dobre prijateljice, ali uvek mi je unosila neku dozu straha. Jer kasnije sam prisustvovala njenim seansama s drugima. To sebi nisam umela da objasnim.



U krajnjoj liniji, i astrolog radi nešto slično, gleda u natalnu kartu, crta po njoj, obraća pažnju klijenta na nju itd. Time se oslobađa intuicija za onu neophodnu sintezu tj. predviđanje događaja na osnovu natalne i drugih karata.

Primetićete da se i astrolozi bave "kartama" samo su u pitanju natalne karte, a ne špilovi karata za igranje.
Samo opet kažem, astrološke karte imaju naučnu osnovu. Kao da su neka vrsta matematičke formule. A ovde priča priču samo gledajući u neke slike! I još nešto: ako je pitate za nekog drugog, ko nije tu, ona traži njegovu sliku!!! Pa na osnovu nje proriče!

To priznaćete astrolozi ne rade!


Ista tehnika se koristi za odlazak u regresiju, osim što se tu leva polovina mozga umiruje obraćanjem pažnje na detalje kao što je "koje je boje bila haljina koju si dobila za osmi rođendan?"
Što se tiče regresije, kao što već rekoh, znam da se radi ali ne znam ni ko ni kako. Znam samo da je hipnoza u pitanju.

Da li onda mogu da zaključim da je u pitanju ipak neka vrsta vidovnjaštva? Čak i kod astrologa? Da li onda vidovnjaštvo ipak postoji? Ja u to zaista nisam verovala! Uvek sam te stvari pokušavala racionalno da objasnim, a racionalnom objašnjenju je ipak astrologija najbliža. Možda i numerologija, ali ipak mislim da radi sa malo podataka. Jer samo datum rođenja mi ne deluje kao dovoljan podatak da se sagledaju neke stvari. Ali s tim iskustva nemam.

Možda neko ima, pa neka piše!

Dijana

Post Reply