Natalna karta u potpisu, predlog

Ovde upisite sve sto nije obuhvaćeno drugim forumima.
Post Reply
Daffodil
Posts:5
Joined:Thu Jan 11, 2007 1:45 am
Location:Beograd
Natalna karta u potpisu, predlog

Post by Daffodil » Wed Feb 28, 2007 2:21 am

Poštovani,

Mislim da ne bi bilo loše da svaki forumaš unese svoju natalnu kartu u potpis, kao što je to slučaj sa drugim sajtovima i forumima gde se okupljaju profesionalci ili amateri iz oblasti astrologije, kako bismo se bolje "upoznali". Naravno, sve je na dobrovoljnoj osnovi i samo je predlog.

Pozdrav svima!

Misha
Posts:19
Joined:Thu Jan 18, 2007 6:49 pm

Post by Misha » Wed Feb 28, 2007 4:57 pm

Baci pogled ka linku koji si postavio (The horoscope image file has expired. Please use the Free Horoscopes menu to create your chart image afresh.)

Znači predlog je da sliku hostuješ negde drugde. Imageshack mi pada na pamet (zarad privatnosti možeš da sakriješ ime, prezime itd.).

Znači skineš izrađenu kartu sa astro.com (ili od bilo gde drugde) pa je postaviš npr. na imageshack a link postaviš ovde. Pak ne bih preporučio da za ovo koristiš tagove jer se, makar meni, čini neestetski da oveće slike stoje u potpisima. Umesto toga, postavi jednostavno link, a upotreba forme tekst je poželjna jer dugi linkovi mogu da deformišu stranicu, tj. izdužuju je - kao što je to sada slučaj.

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Slike horoskopa, da, ali...

Post by AstroDul » Wed Feb 28, 2007 10:28 pm

Nečeg tu ima, ali bolje bi bilo da svako ko hoće da mu se pogleda horoskop, kao za vašeg brata, ne da samo natalne podatke nego odmah i sliku horoskopa. Na drugim forumima ljudi postavljaju pitanja tipa "imam to i to tamo i tamo, šta da radim?", a onda slede pitanja za natalne podatke, jer bez razmatranja celine nema pravog tumačenja horoskopa.

Idealno rešenje bi doduše bilo nešto drugo: da se unesu samo natalni podaci, a da sam sajt onda napravi sliku horoskopa i postavi je u poruku. O tom, potom.

Misha
Posts:19
Joined:Thu Jan 18, 2007 6:49 pm

Re: Slike horoskopa, da, ali...

Post by Misha » Thu Mar 01, 2007 12:22 am

AstroDul wrote:da se unesu samo natalni podaci, a da sam sajt onda napravi sliku horoskopa i postavi je u poruku. O tom, potom.
Popriličan posao. Samo procesiranje slike bi išlo, no efemeride ili njihovo precizno izračunavanje..

Post Reply